Buradasınız : Ana Sayfa // Resimler // 3 mayıs Türkçülük günü nedir

3 mayıs Türkçülük günü nedir

3 mayıs tarihinde kutlanan bir gündür. Başta Nihal Atsız olmak üzere 3 mayıs 1945 yılında Reha oğuz Türkkan, Nejdet Sançar ve Velidi Togan tarafından ilk olarak kutlanmıştır. İlk kutlama yeri Tophane Askeri hapishanesidir. O günden bu yana Türkçülük bayramı olarak kutlanıyor.

3 mayıs türkçülük günü nedir twitter

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Türkçülük Günü ne zamanTürkçülük Günü ne zaman Böyle özel bir gün çok az kutlanıyor ve ülkemizde çok az kişi Türkçülük gününü biliyor. Birlik ve beraberlik içinde 3 mayıs gününde her sene Türkçülük günü kutlanmaktadır.
  • Anneler günü hediyesi ne olabilirAnneler günü hediyesi ne olabilir Annenize, anneler gününde nasıl bir hediye alacağınızı bilmiyorsanız ve kararsız kaldıysanız sizlere naçizane öneriler sunuyoruz. Anneye alınabilecek hediyeler listesi 1- Mutfak ürünleri ( Çaydanlık, kahvaltı seti, elektronik mutfak ürünleri vs.) 2 - Giyim ürünleri ( Elbise, pantolon, çanta, Tişört ve mont ) 3 - Dekoratif ürünler ( Biblo, vazo, tablo […]
  • Babalar günü için şiirlerBabalar günü için şiirler Şiirler babalar gününün olmazsa olmaz dizeleridir. Bu dizelerde babalara olan hasret özlem ve sevgi yer almaktadır. Kısa şiirlerden uzun 2, 3 kıtalık şiirlere buradan ulaşabilirsiniz.
  • kan haftası mesajlarıkan haftası mesajları Kan haftasında facebook sayfanızda sizlerde bu anlamlı mesajları paylaşarak arkadaşlarınızı ve takipçilerinizi bilgilendirebilirsiniz.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica