Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Astım hastası oruç tutabilir mi

Astım hastası oruç tutabilir mi

Astım hastaları iftara kadar ilaç kullanmadan dayanabiliyorsa oruç tutabilirler, oruçlu iken ilaç kullanırsa oruç bozulur kaza etmesi gerekir.

astım hastası oruç tutabilir mi

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Bayramın ikinci günü oruç tutmak caiz miBayramın ikinci günü oruç tutmak caiz mi Ramazan bayramının 1. Gününde oruç tutulmaz caiz değildir. 2. Gününde oruç tutulmaktadır. Alimlere göre ramazan bayramı bittikten sonra oruç tutmak daha iyidir. Bayramlar sevinç günü olduğu için oruç tutulmaması daha iyidir deler.
  • Cuma günü oruç tutulabilir mi?Cuma günü oruç tutulabilir mi? Oruçlar genelde bayram günlerinde tutulmaz. Bugünlerde tutulan oruçlar uygun değildir. Bayramlar dışında tutulan oruçlar caizdir. Efendimiz cumadan 1 gün önce oruç tutulması gerektiğini vurgulamıştır.
  • Bir hasta ilaç alarak orucunu bozsa kefaret gerekir miBir hasta ilaç alarak orucunu bozsa kefaret gerekir mi Hastalar elinde olmayan sebeplerden dolayı ilaç almak zorunda kalabilirler. Bu yüzden kullanılan ilan kefaret gerektirmez. Kaza gerektirir.
  • Sahurda ezan bitene kadar yemek yenilebilir mi?Sahurda ezan bitene kadar yemek yenilebilir mi? Sahur vaktinde ezan okunurken yada bittikten sonra hemen yemeği kesmesi gerekmektedir. Ezan okunsun yada okunmasın imsak vaktine girildiği için yemek yememeniz gerekmektedir.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica