Buradasınız : Ana Sayfa // Kadınca // Bebek uyutmanın kolay yolu (30 saniyede bebeğinizi uyutun)

Bebek uyutmanın kolay yolu (30 saniyede bebeğinizi uyutun)

Bir anne için en meşakkatli görevlerin başında bebek uyutmak gelmektedir. Geçmişten günümüze kadar pek çok değişik yöntemlerle bebek uyutanlar var.

Ayakta sallamak, özel salıncaklar yaptırmak derken şimdilerde ise Android uygulamaları ve çeşitli seslerle bebek uyutulmaya çalışılmaktadır.

Ülkemizde beşikte, kucakta ve hatta ağlaması hiç susmayan bebekleri arabasıyla gezdiren annelerden tutun çeşitli bitki çayları içerek bebeğini mayıştırmaya çalışan annelere kadar bir çok değişik ve ilginç örnekler bulabilirsiniz.

Bir ara kolik bebekler için fön makinesi ve elektrikli süpürge sesiyle bebeklerini uyutmaya çalışan anneleri bilmeyeniniz sanırım yoktur.

Uzmanlar ise bu geleneksel taktikleri bir kenara bırakın diyor. Bebekler kendi yatağında sakin olarak uyumalı ve uyku düzeni bu şekilde sağlanmalıdır.

Uzak doğu ülkeleri bu konuda pek çok çeşitli yöntemler deniyorlar Son olarak Nathan Dalio yapmış olduğu yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum.

O, bebeğini ne kucakta nede ayakta sallıyor. Bir mendil yardımıyla 30 saniye içerisinde bebeğini uyutuyor. Bildiğimiz kağıt mendil ile bunu gerçekleştiriyor.

Mendil beneğin alın kısmından çenesine doğru üç ve dört kere gezdiriliyor ve bebek aniden ne hikmetse uyumaya başlıyor : ) Ne kadar ilginç bir yöntem değil mi?

Yapılışı:

İlk olarak kağıt mendili bebeğin alnından boynuna doğru indiriniz

Bebeğin sakinleşmesini bekleyiniz

30 saniye sonra bebeğiniz uyuyacak : )

Bazılarınıza bu yöntem saçma gelebilir. Doğrudur. Denemekten zarar gelmez. Her yöntem her bebek için geçerli değildir. Bebekten bebeğe huy ve uyuma problemleri değişmektedir.

 

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  •  Bir kız ne yaparsa erkek ona daha çok bağlanır ? Bir kız ne yaparsa erkek ona daha çok bağlanır ? Bir kız ne yaparsa erkek ona daha çok bağlanır hemen bu konu hakkında kısaca bilgi verelim. İlk olarak kendinize güvenmelisiniz. Erkekler kendine güvenen kızlardan her zaman hoşlanırlar. Sonra samimi ve dürüst olmaya bakın. Erkekler bir kızın samimi ve dürüst olmasını ister. Yoksa ona hiçbir konuda güvenemez. Üçüncüsü ise erkeğe karşı pozitif olun. Eğer bir şeye moraliniz bozulduysa […]
  • 14 Şubat Sevgililer Günü Hediyeleri14 Şubat Sevgililer Günü Hediyeleri 14 şubat sevgililer gününe çok az bir süre kaldı ve herkes çok telaşlı acaba sevgilime ne alsam diye. Bizde bu konuda sizlere yardımcı olacağız. Sevgililere en çok alınan hediyeleri galerimize ekledik. Bence bu hediyelerden birini alarak sevgilinizi çok mutlu edersiniz. Evli çiftler için bence yüzük en iyisi.
  • en güzel kalın kaş modellerien güzel kalın kaş modelleri Kalın kaşlar son dönemlerin en çok moda olan trendlerinden diyebilirim. Kalın kaş modası almış başını gidiyor. İlk olarak ünlü isimlerde görmeye alışık olduğumuz ve daha sonra genç kızlar tarafından oldukça yaygınlaşmaya başladı.  İnsanın yüzünü gösteren etkenlerden olan kaşlar önem taşımaktadır. güzel göstermesi için dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunları uzmanlardan yardım […]
  • Mezuniyet balosu kıyafetleriMezuniyet balosu kıyafetleri Mezuniyet balosunda ne giyeceğim diye düşünenler bu elbiselerden ve modellerden yana tercihlerini kullanabilirler. Hepsi çok güzel.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica