Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Berat kandili namazı nasıl kılınır?

Berat kandili namazı nasıl kılınır?

1. Berat kandili namazı nasıl kılınır? Resimli anlatım, saat kaçta, niyeti, nasıl niyet edilir? ne zaman kılınır kaç rekattır? Merak edilenleri aşağıda bulabilirsiniz.

2. Berat kandilinde kılınacak olan namaz toplamda 100 rekattır. Kılınışını sizlere açıklamak istiyorum:

3. Her ilk rekatlarda Fatiha suresinden önce sübhaneke okunur. Fatiha suresinde Euzü besmele çekilir öyle başlanılır. İhlas suresinde besmele çekmenize gerek yoktur.

4. Her iki rekatta bir selam verilerek kılınır

5. Her rekatta Fatiha suresi okunur ve artından on kere ihlas suresi okunur

6. Namaz uzun olduğundan dolayı ardı ardına kılmanız gerekmez. Yorulduğunuz zaman bırakıp, tekrardan abdest tazeleyip, kaldığınız yerden başlayabilirsiniz.

7. Eğer gece namazı tamamlayamazsanız, kerahet vaktine dikkat etmek şartı ile ertesi günün ikindi namazına kadar kılabilirsiniz.

8. Berat kandilinde tutulan oruçlar, kılınan namazlar çok önemlidir. Varsa kaza namazlarınız onları bu gecede kılabilir, eski günahlarınızdan arınabilirsiniz. Berat gecesinde kaderi değiştirmek dua ile sizin elinizdedir. Gerisi Allah’a kalmış. Berat kandiliniz mübarek olsun.

berat kandili namazı nasıl kılınır facebookta paylaş

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Ramazan bayramı namazı nasıl kılınır videolu anlatımRamazan bayramı namazı nasıl kılınır videolu anlatım Ramazan bayramı namazını ne hikmetse hep unutuyoruz. Sonuçta senede 1 kez kıldığımızdan dolayı aklımızda kalmıyor. Unutanlar için kolay videolu anlatımını sunacağız. Ramazan bayramı nasıl kılınır? Kaç rekattır. Tekbir ve çok daha fazlası bu videoda anlatılmaktadır. https://youtu.be/fbQHXuJvpy4
  • miraç kandili namazı nasıl kılınır kaç rekattırmiraç kandili namazı nasıl kılınır kaç rekattır Miraç kandili gününde yapılması gereken ibadetlerin başında namaz kılmak geliyor. Peki Miraç kandili namazı nasıl kılınır? kaç rekattan oluşur? Miraç günü kılınacak namaz Toplamda Miraç kandili namazı 12 rekattır ve her 2 rekattan sonra selam verilerek kılınır. Her rekatta Fatiha süresinin hemen akabinde 10 kere ihlas suresi okunur. Saati nedir? hangi saatte kılınır? yatsı namazından […]
  • berat kandili namazı kaç rekatberat kandili namazı kaç rekat Berat kandili namazı en uzun olan kandil namazlarından birisidir. Uzun sürmektedir. Toplanda 100 rekattan oluşmaktadır.
  • Berat kandilinde neler yapılırBerat kandilinde neler yapılır Berat kandilinde elinizden geldiğince 5 vakit namazlarınızı kılmaya gayret ediniz. Sabah namazı en önemli namazdır. Berat kandili sabahında kılınmalıdır. Aynı şekilde yatsı namazı ve ondan sonra 100 rekatlık berat kanili namazınızı kılınız. Oruç tutunuz. Ayrıca 1 günlük kaza namazı kılabilirsiniz. Kuran okuyabilirsiniz. Ölmüşlerin ruhuna fatiha gönderebilirsiniz. Tesbihat […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica