Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Buruna ilaç sürmek orucu bozar mı

Buruna ilaç sürmek orucu bozar mı

Buruna ilaç sürmek orucu bozar mı?

Buruna sürülen katı ilaçlar ( Merhem ve krem vs) orucu bozmaz. Sıvı ilaç burundan boğaza kaçarsa orucu bozar.

Buruna ilaç sürmek orucu bozar mı resim

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Buruna ilaç sürmek orucu bozar mıBuruna ilaç sürmek orucu bozar mı Buruna sürülen sıvı ilaçlar genizden boğaza ve oradan mideye girerse haliyle oruç bozulur. Katı merhemler yada ilaçlar ve kremler buruna sürülebilir, bir sakıncası yoktur orucu bozmaz.
  • Krem sürmek orucu bozar mıKrem sürmek orucu bozar mı Vücudumuzun ter deliklerinden yada başka bir tabirle gözeneklerinde içeri giren krem tarzı maddeler orucu bozmaz. Bunun dışında buruna sürülen kremler katı olduğundan dolayı orucu bozmaz. Eğer sıvıysa ve ağızdan boğaza giriyorsa oruç bozulur.
  • Burna tuzlu su çekmek orucu bozar mıBurna tuzlu su çekmek orucu bozar mı Buruna sıvı ilaç damlatmak yada tuzlu su çekmek orucu şöyle bozar; Eğer su boğazdan mideye girerde bozar. Gitmez ise bozmaz ve ilaçlarınızı kullanabilirsiniz.
  • miraç kandili hakkında bilgi kısacamiraç kandili hakkında bilgi kısaca Miraç kandilini bir çok arkadaşımız merak ediyor? Nedir nasıl meydana gelmiştir? Hakkında sizlere kısa bilgiler vermek istiyoruz. miraç kandili nedir kısaca özeti; Yüce rabbimizin emri ile Efendimiz Hazreti Muhammed'in Ruhan ve bedenen Burak isimli semavi bir şeye Melek cebrail ile beraber binerek Mekke'de bulunan Mescid–i Haram’dan Kudüs’teki Mescid–i Aksa’ya (Beytü’l–Makdis) kadar […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica