Buradasınız : Ana Sayfa // Örgüler // Çaydanlık Desenli Lif Modelleri

Çaydanlık Desenli Lif Modelleri

ÇAYDANLIK ŞEKLİ LİF MODELİ

Değişik şekillerle yapılan lifler içinde yenileri eklenen çaydanlık desenli lif görünüm olarak çok beğeneceksiniz. Yapımı da oldukça basit olan çaydanlık desenli lif model çeyizlerinize süslü bir görsellik katacak. Öncelikle 2 renkte lif ipi ve 1.25’lik tığ gerekiyor.

ÇAYDANLIK DESENLİ LİF MODELİNİN YAPILIŞI

Lif ipimizi iki kat yapıp örmeye başlıyoruz. 24 adet fıstık zincir yapıyoruz. Fıstık örgüsünü yaptıktan sonra üç fıstığı birlikte bağlamalı, üçlü fıstık örgüsüyle devam ediyoruz. İkinci sıraya geldiğimizde 9, 6, 9 şeklinde fıstık örgüsüne devam ediyoruz. Çaydanlık desenli lif model için çaydanlığınızın, alt kısmını oluşturan 6 sayısı çaydanlığınızın rengi oluyor, yani iki ip kullanıyorsunuz. Biri zemin yanlardaki 9 sayılar farklı, 6 sayısı farklı renk olacak şekilde örüyorsunuz. Üçüncü sıra da ikinci sıranın aynısını yapıyorsunuz. Dördüncü sırada 10, 4, 10 şeklinde fıstık örgüsünü uyguluyoruz. Beşinci sırada 9, 6, 9 şeklinde devam ediyoruz. Diğer sıraları da örgüyü bozmada çaydanlık şeklini verinceye kadar devam ediyoruz.
Önce çaydanlığın alt kısmı sonra orta ve incelerek son kısmını fıstık örgüyle örüyoruz. Dikkat etmeniz gereken çaydanlığın ibiğiyle kulp’ unu aynı hizada olmasını sağlamaktır. Çaydanlık desenli lif modeli için fıstık örgümüzde renk değiştirerek örgüye devam etmeyi unutmayın.
En son lif bittiğinde kenarlarına da çaydanlığın renginde oyasını yapıyorsunuz. Oyası yine aynı şekilde fıstıkla örgüyle yaparak, çaydanlık desenli lif bitmiş oluyor.

derya baykal çaydanlık desenli lif

 

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • İğne Oyalı Mutfak Havlusu Örnekleriİğne Oyalı Mutfak Havlusu Örnekleri İğne Oyalı Mutfak Havlusu Örnekleri içerisinde çiçek, böcek, meyve, halka, püskül, yelpaze gibi çeşitli öğeler ipek iplikler ile işlenebilmektedir. En güzel modelleri sitemizde kolaylıkla bulabilirsiniz. Sizler için galerilerimizde mutfak ve diğer banyo, el, ayak havlu çeşitleri ve damat havlusu gibi havlu çeşitlerini yollayabilmekteyiz. Çeyizlerin önemli bir parçasını da mutfak […]
  • Banyo Lif ModelleriBanyo Lif Modelleri Vücudun temizlenmesine ve duş jelinin cilde iyice yedirilmesine destek sağlayan banyo lif modelleri her evde kullanılmaktadır. Banyo lif modellerini elde etmek veya oluşturmak zor değildir. Örneğin 15 zincir çekerek bir yuvarlak yapın ve içini trabzanla doldurun. Ardından 20 kez ipi trabzanların üzerinden dolayın bu işleme ek olarak bilinen yıldız modelini kullanın. Sıra sıra bu […]
  • FLO’dan Öğretmenler Günü’ne Özel  İndirim KampanyasıFLO’dan Öğretmenler Günü’ne Özel İndirim Kampanyası FLO, 24 Kasım’da öğretmenlere yönelik indirim kampanyası düzenliyor.  FLO ve Polaris mağazalarında geçerli olacak indirimler, sadece öğretmenlere özel olacak.   Dünyadaki öncü trendleri yaşam stiline dönüştüren FLO, düzenlediği indirim kampanyalarına da hız kesmeden devam ediyor. Kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerle tüketicilerin bütçesini düşünen FLO, 24 Kasım 2012 […]
  • Ayakkabı bağcığından bileklikAyakkabı bağcığından bileklik Eskiyen ayakkabınızın bağıcıkları ile bileklikler yapabilirsiniz ve çeşitli aksesuar ve materyaller ile kendi aksesuar modanızı yaratabilirsiniz.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica