Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Cuma günü oruç tutulabilir mi?

Cuma günü oruç tutulabilir mi?

Oruçlar genelde bayram günlerinde tutulmaz. Bugünlerde tutulan oruçlar uygun değildir. Bayramlar dışında tutulan oruçlar caizdir. Efendimiz cumadan 1 gün önce oruç tutulması gerektiğini vurgulamıştır.

Cuma günü oruç tutulabilir mi foto

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Bayramın ikinci günü oruç tutmak caiz miBayramın ikinci günü oruç tutmak caiz mi Ramazan bayramının 1. Gününde oruç tutulmaz caiz değildir. 2. Gününde oruç tutulmaktadır. Alimlere göre ramazan bayramı bittikten sonra oruç tutmak daha iyidir. Bayramlar sevinç günü olduğu için oruç tutulmaması daha iyidir deler.
  • Kan aldırınca oruç bozulur muKan aldırınca oruç bozulur mu Ramazan ayında iyilik için yada kan tahlili için kan aldırmak zorunda kalabilirsiniz. Kan aldırmak orucu bozmaz..
  • Denize girmek orucu bozar mı?Denize girmek orucu bozar mı? Oruçlu iken denize girilir mi? Sorusu ziyaretçilerimizden bize gelen en yoğun mesajlar arasında yer aldı. Ağızdan yada burundan mideye su gitmemesi şartıyla yıkanmak, banyo yapmak ve denize girmek orucu bozmaz
  • Bayram günü oruç tutulabilir mi?Bayram günü oruç tutulabilir mi? Ramazan bayramının ilk gününde oruç tutulmaz. Tahrimen mekruh olduğundan mütevellit. Şeker bayramının ilk gününde oruç tutmayınız!! Aynı şekilde kurban bayramının ise 4. Gününde oruç tutulmaması gerekmektedir. Neden tutulmaz? Çünkü bayram zafiyet neşe coşku ve sevinme günüdür.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica