Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Cuma günü oruç tutulabilir mi?

Cuma günü oruç tutulabilir mi?

Oruçlar genelde bayram günlerinde tutulmaz. Bugünlerde tutulan oruçlar uygun değildir. Bayramlar dışında tutulan oruçlar caizdir. Efendimiz cumadan 1 gün önce oruç tutulması gerektiğini vurgulamıştır.

Cuma günü oruç tutulabilir mi foto

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Bayramın ikinci günü oruç tutmak caiz miBayramın ikinci günü oruç tutmak caiz mi Ramazan bayramının 1. Gününde oruç tutulmaz caiz değildir. 2. Gününde oruç tutulmaktadır. Alimlere göre ramazan bayramı bittikten sonra oruç tutmak daha iyidir. Bayramlar sevinç günü olduğu için oruç tutulmaması daha iyidir deler.
  • Kan aldırınca oruç bozulur muKan aldırınca oruç bozulur mu Ramazan ayında iyilik için yada kan tahlili için kan aldırmak zorunda kalabilirsiniz. Kan aldırmak orucu bozmaz..
  • Astım hastası oruç tutabilir miAstım hastası oruç tutabilir mi Astım hastaları iftara kadar ilaç kullanmadan dayanabiliyorsa oruç tutabilirler, oruçlu iken ilaç kullanırsa oruç bozulur kaza etmesi gerekir.
  • Bir hasta ilaç alarak orucunu bozsa kefaret gerekir miBir hasta ilaç alarak orucunu bozsa kefaret gerekir mi Hastalar elinde olmayan sebeplerden dolayı ilaç almak zorunda kalabilirler. Bu yüzden kullanılan ilan kefaret gerektirmez. Kaza gerektirir.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica