Buradasınız : Ana Sayfa // Sağlık // Deri Hastalıkları Nasıl İyileştirilir?

Deri Hastalıkları Nasıl İyileştirilir?

Mutfağınızdaki sebzeler, bahçenizdeki bitkiler, çiçekler aynı zamanda doğal ilaçların izdir. Cilt hastalıkları şu doğal ilaç­larla iyileştirilir.

Lahana yaprağı: Haşlanmış lahana yaprağını hastalıklı cil­din üzerine koyun. Ayrıca, bir litre suya yüz gram iyi lahana yaprağı koyun, kaynatın, ellerinizi ve ayaklarınızı bu su ile yı­kayın.

Tereotu: Bir demet tereyi iyice dövün ve bu lapayı hastalık­lı cildin üzerine koyun. Terenin suyu ile de hastalıklı cildi yıka­mak çok yararlıdır.

Nane suyu: Bir litre suya dört beş tutam taze ya da kuru na­ne atın, kaynatın. El ve ayaklarınızı, hastalıklı cildi bu su ile yıkayın.

Külde pişirilmiş soğan: Külde pişirilmiş soğanı hastalık­lı cildin üzerine sarın. Abselere, çıbanlara, soğuklardan oluşan yara berelere ve çatlaklara karşı çok etkilidir.

Soğan suyu: Ergenlik sivilcelerini iyileştirmek için soğan­dan şu şekilde yararlanılır. Bir iki soğanı rendeleyin, bir litre suya atın ve bu su ile yüzünüzü yıkayın. Aynı su ile el ve ayak banyoları da yaparak ciltteki hastalıklara karşı mücadele edilir.

Adaçayı: Bir buçuk avuç adaçayını bir litre suya atın ve kay­natın. Cildi bu su ile yıkayın. Aynı su ile el ve ayak banyoları da yapılır ve eller ve ayaklar güzelleştirilir.

Gül merhemi: Yarım kilo taze gülü yarım kilo hayvansal yağ ile karıştırın ve bu karışımı yedi gün emiştirmeye bırakın. Ha fif ateşten geçirdikten sonra temiz bir bileşim elde edinceye ka­dar bezden geçirin. Bu merhemi hastalıklı deriye sürün. 30

Yüzdeki çiller, fazla olmamak şartıyla bazı kadınlara ayrı bir güzellik verir. Ancak, kimi kadınlar çilden hoşlanmaz. Yüzdeki çilleri gidermek için, mutfağınızda çeşitli ilaçlar yapabilirsiniz.

Deri Hastalıkları Nasıl İyileştirilir

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Göz Ağrısı Ve TedavisiGöz Ağrısı Ve Tedavisi Gözlerimiz en duyarlı organımızdır. Bir kum tanesinin, bir tozun kaçması, ya da aşırı güneş ışığı gözlerde yangı yapar ve ağrılara neden olur. İşte bu ağrının ve yangının giderilmesi için: 1-Göze limon suyu ya da tuzlu su damlatılır. Tuzlu suda tuz oranının az olması gerekir. 2-Göz ve çevresi tuzlu yada limonlu su ile oğuiur. 3-Semizotu suda kaynatılarak lapa haline getirilir ve […]
  • Egzama Tedavisi Nasıl Olur ?Egzama Tedavisi Nasıl Olur ? El ve ayak derilerinde görülen yaygın bir cilt hastalığıdır. Bu hastalığa karşı şu doğal ilaçlar kullanılır: 1-Mısır ununu lapa yapın, egzamalı bölgeye sürün. 2-Kerevizi haşlayın, ezip lapa haline getirin egzamalı yere sürün. 3-Meşe ağacının kabuğunu kaynatın ve suyuyla hastalıklı yerleri yıkayın. 4-Sarmısağı  haşlayıp ezin,  bal  katın,  ekzamalı  yere sürün. 5-Gaz yağı […]
  • Terlemeye Karşı ÇözümTerlemeye Karşı Çözüm Deri altında bulunan ter bezlerinin yaptığı salgıya ter diyo­ruz, insan, normal olarak, ısı 28 dereceyi geçince, bedensel ola­rak fazla yorulunca, ya da ateşli bir hastalığa yakalanmışsa ter­ler. Ancak, birde, bu normal durumlarının dışında, ya çok sinir li olduklarından, ya da kiloları fazla olduğundan, veya başka bi­yolojik nedenler yüzünden terleyenler vardır. Terin beraberin­de […]
  • Doğum Öncesi Alınacak Tedbirler Nelerdir ?Doğum Öncesi Alınacak Tedbirler Nelerdir ? Dünyamıza yeni bir canlı neti recek.olaa hamile kadın, özel­likle ilk çocuğuna gebe iken korku ve endişe içindedir. Ko­casının ve çevresinin sevgi ve şefkatine büyük ihtiyacı vardır. Ona sevgi gösterilmeli. Eğitim: Yakını olanlar, annesi, ablası, teyzesi, halası, kız-kardeşi ya da diğer, bu konuda deneyimli anne kadınlar ona bil­giler vermeli, endişesi ve ürküntüsünü ortadan […]

Etiketler:

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica