Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Diş çektirmek orucu bozar mı

Diş çektirmek orucu bozar mı

Diş çektirmek orucu bozmaz ama eğer diş çektirmek için iğne vurulursanız oruç bozulur. Dişten çıkan kan yutulursa oruç bozulmuş olur. Kefaret gerektirmez kaza yapılır.

diş çektirmek orucu bozar mı

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Dişler arasındaki yemek kırıntısını yutmak orucu bozar mıDişler arasındaki yemek kırıntısını yutmak orucu bozar mı Diş arasında kalan artıkları yememenizde fayda vardır. Bazıları bozulmaz diyor ama sonuçta mideye indiği için oruç bozulabilmektedir. Hocaya danışmanızda fayda var.
  • Orucu bozmayan durumlar nelerdir?Orucu bozmayan durumlar nelerdir? Orucu bozmayan durumlar ve haller? Orucu bozmayan şeyler nelerdir? 1 - Yanlışlık kulağa su kaçması 2 - Gıybet etmek orucu bozmaz ama haramdır 3 - Bilmeyerek yanlışlıkla unutarak yemek yemek 3 - Elinde olmadan hastalıktan dolayı bilmeyerek kusmak 4 - Buruna, ağza duman, toz yada herhangi bir şeyin kaçması orucu bozmaz 5 - suni hava verilmezi orucu bozmaz ama içine ilaç […]
  • Diş fırçalamak orucu bozar mı (diyanet)Diş fırçalamak orucu bozar mı (diyanet) Macunla diş fırçalamak orucu bozar mı? Ramazan ayında dişlerinizi fırçalamaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki Dişimi fırçalarsam orucum bozulur mu? Cevap: Diş fırçalamak orucu bozmaz. Lakin dişinizi fırçalarken macun yada su boğaza kaçarsa o zaman oruç bozulur.
  • Diş tedavisi orucu bozar mı?Diş tedavisi orucu bozar mı? Oruçlu ilen diş tedavisi olmak ve dişini çektirmek isteyenler haliyle morfin alabilmektedir. Bu tarz diş tedavileri orucunuzu bozmaz. Diş tedavisi esnasında ağza verilen su yutulursa orucu bozar.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica