Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Diş tedavisi orucu bozar mı?

Diş tedavisi orucu bozar mı?

Oruçlu ilen diş tedavisi olmak ve dişini çektirmek isteyenler haliyle morfin alabilmektedir. Bu tarz diş tedavileri orucunuzu bozmaz. Diş tedavisi esnasında ağza verilen su yutulursa orucu bozar.

Diş tedavisi orucu bozar mı

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Diş fırçalamak orucu bozar mı (diyanet)Diş fırçalamak orucu bozar mı (diyanet) Macunla diş fırçalamak orucu bozar mı? Ramazan ayında dişlerinizi fırçalamaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki Dişimi fırçalarsam orucum bozulur mu? Cevap: Diş fırçalamak orucu bozmaz. Lakin dişinizi fırçalarken macun yada su boğaza kaçarsa o zaman oruç bozulur.
  • Orucu bozmayan durumlar nelerdir?Orucu bozmayan durumlar nelerdir? Orucu bozmayan durumlar ve haller? Orucu bozmayan şeyler nelerdir? 1 - Yanlışlık kulağa su kaçması 2 - Gıybet etmek orucu bozmaz ama haramdır 3 - Bilmeyerek yanlışlıkla unutarak yemek yemek 3 - Elinde olmadan hastalıktan dolayı bilmeyerek kusmak 4 - Buruna, ağza duman, toz yada herhangi bir şeyin kaçması orucu bozmaz 5 - suni hava verilmezi orucu bozmaz ama içine ilaç […]
  • Dişler arasındaki yemek kırıntısını yutmak orucu bozar mıDişler arasındaki yemek kırıntısını yutmak orucu bozar mı Diş arasında kalan artıkları yememenizde fayda vardır. Bazıları bozulmaz diyor ama sonuçta mideye indiği için oruç bozulabilmektedir. Hocaya danışmanızda fayda var.
  • Diş çektirmek orucu bozar mıDiş çektirmek orucu bozar mı Diş çektirmek orucu bozmaz ama eğer diş çektirmek için iğne vurulursanız oruç bozulur. Dişten çıkan kan yutulursa oruç bozulmuş olur. Kefaret gerektirmez kaza yapılır.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica