Buradasınız : Ana Sayfa // Sağlık // Doğum Öncesi Alınacak Tedbirler Nelerdir ?

Doğum Öncesi Alınacak Tedbirler Nelerdir ?

Dünyamıza yeni bir canlı neti recek.olaa hamile kadın, özel­likle ilk çocuğuna gebe iken korku ve endişe içindedir. Ko­casının ve çevresinin sevgi ve şefkatine büyük ihtiyacı vardır. Ona sevgi gösterilmeli.

Eğitim: Yakını olanlar, annesi, ablası, teyzesi, halası, kız-kardeşi ya da diğer, bu konuda deneyimli anne kadınlar ona bil­giler vermeli, endişesi ve ürküntüsünü ortadan kaldırmalıdır.

Yürüyüş: Hamile kadın havadar yerlerde uzun uzun yürü­men, bol oksijen almalıdır.

Cimnastik: Günde yarım saat hafif cimnastik gerekir. Deterjan: Zararlıdır.

Sigara ve içki: Bebek ele gelecek kadar olunca anne sigara ve içkiyi hemen bırakmalı, aksi takdirde, kendinden çok karnın­daki bebeği zehirler.

Masaj: Karnına her sabah kaz yağıyla, kaz yağı yoksa koyun yağıyla masaj yapılır.

Beslenme: Gebelik kesinleştiği andan itibaren kadın tuz miktarını azaltmalı, altıncı aydan sonra ise tuzsuz yemeli. Sof­rasında bol miktarda havuç ve özellikle, ceviz, fındık, fıstık, ba­dem gibi kuruyemişler ve bitkisel yağlar, kısacası, A vitamini yönünden zengin besinler bulunmalı.

idrar kontrolü; Sık sık yaptırılmalı, doktor denetimi altında, ürinikasiti temizleyecek, ardıç ve lavanta gibi bitkileri kayna­tıp suyu içirilmeli. Yeşil biber, kuşkonmaz kaynatılıp suyu içi­rilmeli. Kupuffasulyenin suyu da idrarı temizleme yönünden yararlıdır.

Hindiba suyu doğumu kolaylaştırır

Gebeliğin altıncı ayından itibaren, hamile kadın, doktoru­nun denetimi altında hindiba yapraklarını kaynatmalı ve günde bir su bardağı içmelidir. Hindibada bulunan prostaglandin maddesi doğumu kolaylaştırır.

Doğum Öncesi Alınacak Tedbirler Nelerdir

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Hamilelikte Kabızlık Nasıl Önlenir ?Hamilelikte Kabızlık Nasıl Önlenir ? Hamile kadınlar sık sık kabız olurlar. Bu durumda, kesinlik­le eczanelerde satılan kimyasal ilaçları kullanmamak gerekir, çünkü bu ilaçlar, anne karnındaki bebeğe zararlı olur. Kabız olan hamile kadın, sabahleyin aç karnına bir çorba kaşığı zeytin­yağı, ardından iki limonun suyunu ve bir bardak sıcak su iç­sin. Eğer kabızlık devam ederse, zeytinyağı yada yer fıstığı yağıyla lavman […]
  • Hamilelikle Kansızlık Nasıl Önlenir ?Hamilelikle Kansızlık Nasıl Önlenir ? Hamilelerin en çok demire gereksinimleri var. Demirinen bol bulunduğu besinler: Yumurta sarısı, et, karaciğer, balık, soya, mercimek, fasulye, maydanoz, tere, ıspanak, çikolata ve meyvelerdir. Ancak, bunlardan alınan demir yine de yeterli ol­mayabilir. Avrupa doktorları hamilelerin kansızlığına karşı şu yöntemi uyguluyor. Elli taze, hamca meyvenin her birine on çi­vi batırılıyor. Sonra […]
  • Şişkinliğe Karşı Doğal ÇözümŞişkinliğe Karşı Doğal Çözüm İngilizlerin sabah kahvaltısı, Fransızların öğlen yemekleri, Türklerin, İspanyolların, Yunanlıların ve italyanların akşam ye­mekleri ünlüdür. Bu geleneğin yanı sıra, çalışma yaşamı da bazı değişiklikler getirdi Sabahları kahvaltı edemeden işe yetişmek zorunda kalıyoruz, öğlen yemeklerini ayaküstü, sandöviçler, hamburgerler, ya da dönerli sandöviçlerle geçiriyoruz. Geriye oturaklı tek […]
  • Keloid nedir tedavisiKeloid nedir tedavisi Keloid kelimesi yunanca yengeç kelimesinden gelen tıbbi bir terimdir. Bazı insanlarda ameliyatlardan sonra kesik yerinde ortaya çıkan çirkin görünümlü, mor ya da kırmızı renkte gittikçe büyüyen kaşın­tılı, zaman zaman ağrılı bir doku türüdür. Hatta bazen sivilce veya aşı yerlerinde de or­taya çıkabilir. En sık rastlanan yerleri göğüs ön yüz, omuz, sırt ve kulak memesidir. Vü­cudun her […]

Etiketler:

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica