Buradasınız : Ana Sayfa // Sağlık // Egzama Nedir Tedavisi

Egzama Nedir Tedavisi

Egzama hastalığına karşı şu doğal ilaçlar uygulanır: Yoğurt: Elin, ayağın üzerinde görülen çatlaklara yoğurt sü­rülür.

Defne: Defne yaprakları, dalları ile birlikte iyice kaynatılır. Su soğumadan, derinin dayanabileceği sıcaklığa gelince, eller ve ayaklar bu su ile yıkanır.

Erik: Sirkeye batırılan erik egzamalı yerlere sürülür. Sülük: Bileğin üç dört parmak yukarısından sülükle kan alı­nır.

Kına merhemi: Kına ile tuzsuz tereyağı karıştırılır ve mer­hem yapılır. Sonra bu merhem egzamalı yere sürülür. İdrar: idrar kül i le karıştırılır ve kaşıntılı yere sürülür.

Karanfil şurubu: Demirhindi, su, karanfil, karıştırılır, ezi lir, bir tülbentten süzülür, sonra şeker katılır ve bu şurup aç karnına içilir.

Ayrıca, badem ağacı, öküzgözü, enginar, kızılağaç, lahana, tereotu, yaban gülü, katırtırnağı, lavanta, yabani mersin, şal­gam, ısırgan, elma ağacı, gül, adaçayı, aynısafa ve menekşeden birer miktar alınır, karıştırılır kaynatılır. Demlenmeye bırakı­lır. Sonra bu su ileegzamalı yer yıkanır.

Sarmısak ezmesi: Nasırın çevresini bantla ya da uygun bir biçimde kapattıktan sonra, dövülmüş bir baş sarmısağı nasır ü-zerine uygulayın.

Sarmaşık: Sirke içine, sarmaşık yaprakları ve kırlangıço-tu konarak hazırlanmış bir yakının nasır üzerine uygulanmasıy­la da nasır çıkarılabilir.

çabayla, daha çok, ayaklarını küçük gösteren ayakkabılar giydikleri için, nasır, genellikle kadın ayaklarına musallat o-lan bir hastalıktır. Nasırlarını iyileştirmek isteyen hanımlar, yu­karıdaki doğal ilaçları uygularken, ayakkabılarının rahat olma­sına da özen göstermelidirler.

Kuru üzüm şurubu: Kuruüzüm, papatya,hünnabravend bel­li bi r oranda kaynat ılır ve bu şurup içilir.

Pekmez: Karabaşotu ve şahter otu eş oranda kaynatılır. Bu su pekmez ile birlikte içilir.

Sarısabır: Sarısabır güllaç içine konur ve içilir. Bu karışım kaşıntıyı keser.

Egzama Nedir Tedavisi

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Sinüzit Tedavisi Ve YöntemleriSinüzit Tedavisi Ve Yöntemleri Burun boşluğu ile ilgili diğer boşlukların, sinüsleri kapla­yan zarın iltihaplanması. En önemli belirtisi ağır baş ağrıları, ateş ve kırıklık. Hastalık, burun dokularını dolduran salgıların akışını sağlayarak iyileştirilir. Mutfağınızdaki besinlerden ya­rarlanarak şu doğal ilaçları hazırlayabilirsiniz: 1.Kara turpu kaynatın. Turpu yiyin, suyunu günde altı kez burnunuza […]
  • Bebeklerde Bronşit Hastalığı TedavisiBebeklerde Bronşit Hastalığı Tedavisi Bronşit, hava boruları nezlesidir. Çok defa üşümeden mey­dana gelir. Rutubet, rüzgar, ısı değişiklikleri de bronşite sebep olabilir. Hastalık, adi burun nez­lesi ile başlar, sonra hançere ve hava borularına yayılır. Başlan­gıçta öksürük kurudur, sonrala­rı yumuşar. Serin havalarda be­den hareketleri, serin duşlar bronşite iyi gelir. Bronşitli has­tanın odasının ısısı 18-20 dere­ce […]
  • Ete Batan Kıymık Nasıl Çıkarılır ?Ete Batan Kıymık Nasıl Çıkarılır ? Elinize, şu ya da bu nedenle, diyelim bir kıymık, diyelim diken, ya da sivri bir maden parçası battı ve içerde kaldı. Bek­letirseniz, iltihap, arkasından da ağrı yapar ve canınızı yakar. Çıkarmak için yapacağınız şey çok basit. Önce, parçanın battığı yere, mikrop almasın diye alkol sürün. Sonra gaz yağı ile pansu man yapın. Bu arada, kıymık çıkmamış ve siz de acı duyuyorsa­nız, […]
  • Pamukçuk İçin Ne YapılmalıPamukçuk İçin Ne Yapılmalı Pamukçuk, ağız, dil, dudaklar ya da boğazda oluşan bir yangıdır. Hastalığın bulunduğu kısım gri ve sarı arası bir renk alır ve bunun çevresinde yangılı kırmızı bir halka oluşur. Nedeni kesin olarak bilinmemekle birlikte, besin allerjisi ya da bir virüs bu hastalığı doğurabilmektedir. Pamukçuğu en kısa zamanda iyileştiren doğal ilaç yeşil eriktir. Mevsiminde yeşil erikleri al­kole atıp […]

Etiketler:

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica