Buradasınız : Ana Sayfa // El işleri // El nakışı nedir ?

El nakışı nedir ?

El işleri ve nakışları denildiği zaman aklımıza bir sürü çeşit eşya ve ürünler gelir.  El nakışı pamuk ve ipliklerle yapılarak  renkli yada düz kumaşların üstüne çeşitli pamuk ve yün gibi iplerin kullanılarak  iğne ve tığ yardımı ile bu iplerin farklı yöntem ve tekniklerle süslenilmesine el nakışı denilmektedir.  Kumaşın gerilmesi ve üzerine işleme yapılması için  kasnak ve gergef kullanılmaktadır.

el nakışı

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Kurdela Nakışı Havlu KenarlarıKurdela Nakışı Havlu Kenarları Genç kızların rüyalarını süsleyen çeyizlerin olmazsa olmazlarından olan havlular ve havlu kenarı örgülerini yapması sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Bu havlu kenarlarının bir sürü çeşidi vardır. Bunlar tığ oyası, simli havlu kenarları, iğne oyası gibi havlu kenarı örnekleridir. Bununla birlikte bir de kurdela nakışı havlu kenarı örnekleri bulunmaktadır. Bunları yapmak için gerekli […]
  • Kutu kola değerlendirmeKutu kola değerlendirme Kutu kolalar ile neler yapılabilir.. Geçenlerde kutu kola kapakları ile bir sürü el emeğini hatırlarsanız sizlerle paylaşmıştık.
  • İğne Oyasından Havlu Kenarı Örnekleriİğne Oyasından Havlu Kenarı Örnekleri İğne oyasını bilmeyen bayan yok gibidir. Küçüklükten ellerine aldıkları tığlarla bir şeyler örmeye çalışan bayanlar büyüdüklerinde el becerilerini ya annelerinden, ya da akraba, konu komşudan ilerletirler. İğne oyası da bayanların hayal gücünü ve yeteneklerini sergileyebilecekleri en güzel alanlardan birisidir. Ancak çok zaman alan ve çok sabır isteyen iğne oyası işi bazen de bıkkınlık […]
  • Eski Dergilerle Ahizeli Telefon SüslemeEski Dergilerle Ahizeli Telefon Süsleme Evinizde eski ahizeli telefon varsa onu okumuş olduğunuz eski olan dergileriniz ile süsleyebilirsiniz. Yepyeni ve farklı renkte olan bu telefonu daha çok beğeneceksiniz. İsterseniz böyle değişik bir el yapımı deneyebilirsiniz.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica