Buradasınız : Ana Sayfa // Moda // FATİH’İN İMZASI, YAVUZ’UN KILICI, KANUNİ’NİN ZÜMRÜTÜ BU KALEMDE.

FATİH’İN İMZASI, YAVUZ’UN KILICI, KANUNİ’NİN ZÜMRÜTÜ BU KALEMDE.

‘’Delta ‘’sanatını konuşturdu. Bu kalemin karakteri var, bu kalem bir Osmanlı

1982 yılından beri, el işçiliği ile kalem üretimini devam ettiren, İtalyan kalem markası DELTA, tarihin seyrini değiştirmiş Osmanlı İmparatorluğu’nun anısına tasarladığı, emsalsiz bir koleksiyonu sundu.

Osmanlı İmparatorluğu, devlet yönetiminde olduğu kadar sanatta da büyük başarılar göstermiş; mimariden müziğe, şiirden görsel sanatlara, geleneksel sanatların hemen her dalında eşsiz örnekler ortaya çıkarmıştır. Osmanlı döneminde yapılmış, geleneksel sanatlarla süslenmiş muhteşem mimari eserler bugün bizim dünya mirasımızdır.

Delta kalem Türkiye’ye büyük bir jest yaparak “Osmanlı kalemi”ni üretti.

Osmanlı ruhunu, İtalyan estetiğiyle birleştiren ve bu zarif bileşimi bir kalemle ortaya koyan İtalyan el yapımı kalem markası DELTA,  ürettiği “Osmanlı Koleksiyonu”ndaki ayrıntıları ve renkleri, detaylı bir şekilde düşünüp tasarlamıştır.

Tasarımında, tepe kısmından ucuna kadar Osmanlı’yı anımsatan sayı, sembol, motif ve renkler kullanılmıştır. Osmanlı devlet bayrağının renginin kırmızı, ilk dönem hilafet sancağının renginin siyah olmasından dolayı, kalem kırmızı ve siyahtır. Koleksiyonun ‘celebration’ versiyonunda, siyah yerine, Osmanlı devlet nişanı üzerinde de bulunan ve hilafeti simgeleyen bayrağın rengi olan yeşil renkli doğal reçine kullanılmıştır.

Kalemin üzerindeki devlet arması 19. yüzyılda tasarlanmış olup, son şeklini II. Abdülhamid zamanında almıştır. Arma üzerinde, Osmanlı Devleti’nin ordusunu, inancını, hukukunu ve Türklüğü sembolize eden 30 farklı sembol bulunmaktadır.

Kalemin tepe kısmında ve 18 kt altın uç üzerinde, dünyanın “Muhteşem Süleyman” diye tanıdığı, Kanuni Sultan Süleyman’ın tuğrası yer almakta; tuğrada “Süleyman Şah Bin Selim Şah Han El-muzaffer Dâima” yazmaktadır.

Kılıç şeklindeki klips; Türklüğü, erliği, gücü  ve cesareti sembolize etmektedir. Üzerinde, el isçiliği ile mıhlanmış 0,20 ct zümrüt, hem zenginliğe, hem de Kanuni Sultan Süleyman’ın kuyum sanatçılığına vurgu yapmaktadır.

Kalemin kapağını çevreleyen halka üzerindeki motif ise, Türk tezhip ve mimarisinde çokça kullanılmış “üç iplik” motifidir. Osmanlı mimarı Mimar Sinan”ın, dünya mirası eseri Selimiye Camii’ in Şerefesinde de aynı motif kullanılmıştır.

Bu zarif koleksiyonu, aynı sayıda üretilen bir çift kol düğmesi tamamlamaktadır. 925 % gümüşten üretilmiş kol düğmelerinde, Kanuni Sultan Süleyman’ın tuğrası yer almaktadır. Kalem ve kol düğmelerinden oluşan koleksiyon, maun ve abanoz ağacından üretilmiş masif, şık bir kutuda sunulmaktadır. Osmanlı kalemi 300 adet limitli üretilip 1500 Euro’dan satışa sunuldu.

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Havlu Kıyısı Kenarı ÖrnekleriHavlu Kıyısı Kenarı Örnekleri Kadınlar evlerinde kullanacakları eşyaların hepsinin güzel ve temiz görünmesine gayret ederler. Özellikle de lavabolarda bulunan havlular bunun başında gelir. Genellikle bu havlulara havlu kıyısı kenarı örnekleri ile kenarlıklar yapılır. Çeyizlere de konulmasıyla havlu kenar oyaları çok önemli bir unsur halini almıştır. Havlu çeşitleri ve kenarına yapılan işlemeler de değişim sağlar. […]
  • Bayan Bot Modelleri 2016Bayan Bot Modelleri 2016 Kış aylarının gelmesi ile bota olan ihtiyaç da artmış bulunmaktadır. Bu yazımızda bayan bot modelleri 2016 yılının eğilimlerinin üzerinde duracağız. Hepimiz biliyoruz ki son yıllarda oldukça revaçta olan yüksek tabanlı botlar kullanım açısından da oldukça rahattır. Yüksek tabanlı botların, yüksek tabanları sayesinde soğuk iklimlerde rahatlıkla kullanılması ile de oldukça tercih edilen […]
  • Bot ModelleriBot Modelleri Sonbahar ve kış aylarında ayakkabı firmaları birbirinden güzel bot modelleri ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda burada bulunan bot modelleri sokaklar da ve her yerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yavaş yavaş bu botlar daha çok yaygınlaşmaktadır ve çok değişik modelleri üretilmekte. Şıklığınızı bu güzel tasarımlı olan bot modelleri ile tamamlayabilirsiniz. Unutmadan bir söz […]
  • 2014 Yarı Toplu Saç Modelleri2014 Yarı Toplu Saç Modelleri Merhaba arkadaşlar , bu yazımızda 2014 yılına özel olarak yapılmış ve bayanlar tarafından da beğenilmiş yarı toplu saç modelleri karşınızda. En son moda olan yarı toplu saç modellerini çok beğeneceksiniz ve sizler de yapmak isteyeceksiniz. Gördüğünüz gibi hepsi de birbirinden güzel ve farklı görünüyor. Diğer saç modelleri kadar güzel ve kendini yenileyebilir bir özelliğe sahiptir. O […]

Etiketler:

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica