Buradasınız : Ana Sayfa // Örgüler // İğne Oyalı Yazmalar

İğne Oyalı Yazmalar

İğne Oyalı Yazmalar tesettürlü kadınların sık kullandığı, özellikle evde takmak için tercih ettiği yazma modellerindendir. Yazmaların kendi kumaş üzerindeki desenleri ile uyumlu olarak iğne oyaları yapıldığı zaman estetik açıdan ahenk yakalanmış oluyor ve harika bir görüntü ortaya çıkıyor.

İğne Oyalı Yazmalar geçmişten beri kadınların çeyizleri arasında olmazsa olmazlardan sayılmaktadır. Ayrıca kullanmak için ya da misafirlere vermek için de yaptığınız İğne Oyalı Yazmalar ile hamaratlığınızdan bahsettirmeniz mümkündür.

Daha Önce Hiç Oya Yapmamışlara Ne Tavsiye Edersiniz?

Özellikle örgü işlerinde el becerisi hayli gelişmiş olan kadınların yapmayı tercih ettiği iğne oyalı yazmaları yapması hiç de kolay değildir.

Fakat birçok iğne oyalı yazma örneklerimiz arasından size kolay geleni ya da elinizin ayarına göre en iyi yapabileceğinizi seçmeniz mümkündür.

Eğer oya yapımı konusunda kendinizi geliştirmek ve tekniğini iyi öğrenmek istiyorsanız İSMEK kurslarında kendinizi geliştirmeniz mümkündür.

Burada öğrendiğiniz bilgiler doğrultusunda eliniz hızlandığı müddetçe yaptığınız iğne oyalı yazmaları satışa çıkarmanız ve yazmalarınızdan maddi kazanç sağlamanız da mümkündür.

Bilhassa ev kadınları tarafından en sık yapılan ve kullanılan oyalardan biri de iğne oyalı yazmalardır. Yazmanızın kenarlarını bir uyum içinde süsleyebileceğiniz motiferimiz arasında pek çok seçenek vardır. Zürafa modeli, kelebek modeli ve fiyonk modeller en sık tercih edilen modeller arasındadır.

El emeği göz nuru işçiliklerinizi sergilediğiniz zanaatinize herkesin tanık olmasını hemen her evde olan internet bağlantısıyla sağlamanız mümkündür. İğne oyaları paylaştıkça zanaatkar hanımlarımıza fikirler verecektir ve iğne oyası eski bir gelenek olarak devam edecektir.

kolay iğne oyalı yazmalar

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Tülbent Oyaları YeniTülbent Oyaları Yeni Kapalı bayanların tülbent kenarlarında kullandığı çeşitli motiflerde yapılan örnekleri siz de kolayca evlerinizde yapabilirsiniz. Bunun için gerekli tek şey iğne ya da tığ ve kullanacağınız tülbente uygun renkte ipliktir. Kendi zevkinize göre renkler seçebilirsiniz. Genellikle çiçek desenleri kullanılan bu motiflerde değişik desenler de yapabilirsiniz. Bayanlar esprili motiflerini de […]
  • Tığ Oyası Yemeni KenarlarıTığ Oyası Yemeni Kenarları Türk kültürünün vazgeçilmezlerinden olan Tığ Oyası Yemeni Kenarları, her evde bulunan kültürün bir parçası olarak aktarılmayı beklenen kültür parçalarıdır. Tığ Oyası Yemeni Kenarları tesettürlü ya da tesettürlü olmayan bayanların mutlaka evinde bulundurduğu, diler saç bandajı dilerse de tülbent olarak kullandığı süsleridir. Namazlarda, mevlutlerde gündelik yaşantıda, ev gezmelerinde […]
  • En Yeni İğne Oyası ÖrnekleriEn Yeni İğne Oyası Örnekleri En yeni iğne oyası örnekleri için yapılacak küçük bir internet araştırması yeterli olacaktır. Eski zamanlarda iğne oyası modelleri için insanlar birbirlerinden yardım ister ve model çıkartılması için konu komşu gezmek zorunda kalırdı. Fakat artık bu tür modellere ve örneklere internet üzerinden rahatlıkla ulaşılmaktadır. İğne oyası örnekleri internet üzerinde hem görsel olarak hem de […]
  • El Örgüsü Erkek Atkı ModelleriEl Örgüsü Erkek Atkı Modelleri Bayanlar eşinize ya da erkek arkdaşınıza kolay bir şekilde örebileceğiniz en güzel ve en yeni atkı modelleri galerimizde ekli. Malum kış geldi ve bu yüzden de en sık yapılan örgülerden birisi de atkı modelleri oluyor. Hem örmesi kısa sürer , hem de yaparken büyük bir keyif alırsınız. Örgüye yeni başlayan bayanlar varsa başlama noktanız bu olsun değil mi. İşin en güzel yeri ise örmüş […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica