Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // İş için okunacak dualar

İş için okunacak dualar

İşlerin düzelmesi ve iyi gitmesi için okunacak duaları siz değerli Müslüman kardeşlerimle paylaşmak istiyorum. Allah herkesin işini gücünü rast getirsin ve zor durumda bırakmasın. Bol kazançlar ve bereketler versin. Kutsal kitabımızda yer alan dualar hadisi şeriflerde dile getirilenler hepsi burada sizlerle olacak.

Şimdi sizlerle paylaşacağım Ayeti kerimeyi abdestli yada abdestsiz okumanız fark etmiyor. Mucizelerini Allah’ın izniyle görecek sıkışık ve tehlikeli durumlardan inşallah kurtulacaksınız.

1 ) – ” Summes sebîle yesserah(yesserahu)” .  Ayetin anlamı : ” Sonra yolu ona kolaylaştırdı.”

2)  – bismillahi tevekkeltü alellaah laa havle ve la kuvvete illaa billaahil aliyyil aziym”

3)  – Evden çıktığınızda okuyunuz :   esmaül hüsna

Sübhanallahi ve bihamdihi sübhanallahil azim ve bihamdihi estağfirullah. Ya kafi, ya gani, ya fettah, ya rezzak, ya kerim, ya vehhap, ya zettavili, ya mecid. ( maddi ve manevi olan bütün kötülüklerden sizleri koruyacaktır İnşallah.

Şimdilik paylaşacaklarımız bu kadar ilerleyen zamanlarda yine işlerin rast gitmesi için duaları yayınlayacağız. Nihat hatipoğlu hocadan bir çok dua yayınlayacağız bizi takip edin.

İş için okunacak dualar

 

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Orucun faydaları nelerdir maddeler halindeOrucun faydaları nelerdir maddeler halinde Organlarımızın dinlenmesini sağlar ve sindirimi kolaylaştırır Kilo vermeye yardımcı olur. Aynı zamanda kan basıncını azaltır. Mideye iyi gelir. Mide asidinde azalma olur.       Bağırsak sorunu yaşayanların rahatsızlığı azalır. Oruç tuttuğunuz için sigara ve alkolü bıraktığınız için bu zaman zarfı içinde pek çok vücut yarar ve fayda görür. Sadece maddi olarak […]
  • Ramazan bayramı namazı nasıl kılınır resimli anlatımRamazan bayramı namazı nasıl kılınır resimli anlatım Ramazan bayramı namazı için '' niyet ettim Allah rızası için vacip olan bayram namazını kılmaya uydum hazır olan imama'' diyerek Allahu ekber denilir ve eller bağlanır. İlk rekatta Sübhaneke duası okunur. Ardından 3 kere tekbir getirilir. 1. Ve 2. Tekbirlerde eller kulaklara kadar kaldırılır ve iki yana salınır. 3. Tekbirde ise eller kulaklara kadar kaldırılır bu sefer bağlanır. […]
  • Arapça İftar duasıArapça İftar duası En güzel iftar dualarını yayınlamaya ve paylaşmaya devam ediyoruz. Bu sefer Arapça iftar dualarına yer vermek istedik. Allah dualarınızı kabul etsin.
  • Ramazan ayı oruç ibadeti hakkında bilgiRamazan ayı oruç ibadeti hakkında bilgi Ramazan en önemli aydır. Mübarek üç ayların kıymetlisidir. Ramazan denildiği zaman akla ilk olarak oruç gelmektedir. Bu ayda tutulan oruçlar Müslüman alemine farz olarak kılınmıştır. Ramazan ayının temeli oruç olduğundan dolayı bu mübarek aya ayrıca '' oruç ayı'' demek çok doğru olur. Ramazan ayını biz Müslümanlar nezdinde önemli kılan başka bir olay ise Kutsal kitabımız olan kuranı […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica