Buradasınız : Ana Sayfa // Resimler // işçi bayramı nedir kısaca

işçi bayramı nedir kısaca

Emekçiler ve işçiler bayramı her sene dünya çapında 1 mayıs gününde kutlanmaktadır. Sadece ülkemizde değil, yurt dışında şenlikler, kutlamalar yapılarak insanlar dünyaya adını duyurmaktadır. İşçi hakları ve haksızlığa karşı mücadele günüdür. Ülkemizde 1923 tarihinde resmi olarak kabul edilmiştir. 22 nisan 2009 tarihinde ise Türkiye büyük millet meclisinde 1 mayıs günü resmi tatil ilan edilmiştir. İşçi bayramında okullar ve kamu kurumları tatile girmektedir.

işçi bayramı nedir kısaca facebook kapak

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • 1 mayıs bahar bayramı yazı1 mayıs bahar bayramı yazı 1 mayıs bahar bayramında bütün işçiler ve emekçiler özellikle Ülkemizde Taksim meydanında kutlamaktadırlar. Ülkemizde bahar işçi bayramı ilk olarak 1923 yılında kabul edilmiştir. Bu sene bakalım taksimde kutlamalara izin verecekler mi?
  • emek ve dayanışma günü resmi gazeteemek ve dayanışma günü resmi gazete Resmi gazetede 1923 yılında yasalaşmıştır. 2009 yılında ise Ak parti hükümeti tarafından İşçi ve emek dayanışma günü resmi tatil olarak ilan edilmiştir. Genellikle işçi bayramı denildiği zaman akla Taksim gelmektedir.
  • emek ve dayanışma günü okullar tatil mi?emek ve dayanışma günü okullar tatil mi? Emek ve dayanışma günü ( işçi bayramı) olarak bilinmektedir. 2009 Yılında TBMM' tarafından resmi tatil olarak ilan edilmiş olup yasalaşmıştır. Okullar, ve diğer devlet kamu çalışanlarına bu günde tatil olur. Hepinize iyi tatiller
  • işçi emekçi sözleriişçi emekçi sözleri İşçileri ve emekçileri en iyi temsil eden sözler mesajları sende facebookta paylaş ve sesini duyur. Haydi 1 mayıs için sende bize destek ol hakkımızı arayalım..

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica