Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // İstanbul iftar saatleri 2015

İstanbul iftar saatleri 2015

2015 İstanbul iftar saatleri ve ramazan imsakiyesi diyanet resmi sitesinden alınarak derlenmiş ve siz değerli İstanbullulara sunulmuştur. Kuşkusuz ramazan ayı İstanbul’da bir başka güzel geçmektedir. O muazzam duyguyu yaşamak ayrı bir keyif olsa gerek. İstanbul ramazan imsakiye 2015’re ayrıca ezan saatlerini ve bayram namazı saatlerini inceleyebilirsiniz. İstanbul iftar vakitleri saati bugün kaçta, diyanet gibi tüm sorularınızın cevapları burada.

istanbul  ramazan imsakiyesi 2015

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Miraç kandili dualar kabul olurMiraç kandili dualar kabul olur Miraç kandilinde Allah'ın izniyle edeceğiniz tüm dualar kabul olur. Böyle günlerde yapılan ibadetler ve edilen dualar Allah tarafından kabul edilmektedir?
  • Miraç kandili dualar kabul olur mu?Miraç kandili dualar kabul olur mu? Miraç kandilinde edilen dualar kabul olur mu? Sorusunun yanıtı çok basittir. İçten edilen tüm dualar Allah tarafından kabul edilmektedir. Rabbimizin en çok sevdiği ibadetlerden birisi dua etmekti. O yüzden kandil günü olsun olmasın her zaman Allah'tan yardım istemeli ve dua etmeliyiz.
  • Ramazan ayı oruç ibadeti hakkında bilgiRamazan ayı oruç ibadeti hakkında bilgi Ramazan en önemli aydır. Mübarek üç ayların kıymetlisidir. Ramazan denildiği zaman akla ilk olarak oruç gelmektedir. Bu ayda tutulan oruçlar Müslüman alemine farz olarak kılınmıştır. Ramazan ayının temeli oruç olduğundan dolayı bu mübarek aya ayrıca '' oruç ayı'' demek çok doğru olur. Ramazan ayını biz Müslümanlar nezdinde önemli kılan başka bir olay ise Kutsal kitabımız olan kuranı […]
  • İftar ne zaman açılırİftar ne zaman açılır Esasında güneş battığı zaman iftar vaktine girilir ve ardından oruç açılır. Bugün kullanılan tüm takvimlerin hesaplamaları güneşe göre yapılmıştır. Akşam ezanının hemen akabinde iftar vakti gelmiş olur ve oruç açılır.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica