Buradasınız : Ana Sayfa // Resimler // Kadir gecesi nedir kısaca

Kadir gecesi nedir kısaca

Kadir gecesi nedir kadir gecesi hakkında bilgi ve dua okunmalı neler yapmalı kısaca bunlardan sizlere bahsedeceğiz. Kadir gecesi dinimiz İslam’a göre vahiy meleği Cebrail’in allah’ın emriyle kutsal kitabımız kuranı kerimi efendimiz hz. Muhammed’e getirmesi yani göndermesi olayıdır. Kuranı kerim kadir gecesinde inmiştir. Çok değerli bir gün olduğundan dolayı bu özel günde kuran okumalı, bol dua etmeli ve namazlarımızı kılmalıyız. Oruç ibadetlerimizi yerine getirmeliyiz.

Kadir gecesi nedir kısaca tumblr

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Kurban bayramı 2016Kurban bayramı 2016 2015 kurban bayramı bitmeden 2016 kurban bayramının tarihi siz değerli kullanıcılarımız tarafından merak edildiği için yayınlama kararı aldık. Seneye bu çizelgeye göre plan ve hazırlıklarınızı yaparsınız. KURBAN BAYRAMI 1. GÜN 12 EYLÜL PAZARTESİ    
  • Kadir gecesi nedir vikipediKadir gecesi nedir vikipedi Dinimizde kadir gecesinin önemi çok büyüktür. Bu gecede ibadetlerimizi yerine getirmeliyiz. Kadir gecesi: Allah tarafından kutsal kitabımız olan kuranı kerimin yeryüzüne indirilmesi ve Cebrail aracılığıyla hz. Muhammed'e ulaştırılmasıdır. Biz Müslümanlara göre kadir gecesi çok hayırlı ve mübarek günlerden birisidir.
  • 1 mayıs resmi tatil mi 20151 mayıs resmi tatil mi 2015 1 mayıs gününde okullar ve kamu kurumları tatil olacak mı? Hemen bu sorunun cevabını sizlerle paylaşmak istiyorum. Gazetelerden ve bakanlıklardan edindiğimiz bilgilere göre 1 mayıs işçi emek ve dayanışma günü olduğu için resmi tatil ilan edilecek.
  • Yalnızlığın resimleriYalnızlığın resimleri Yalnızlık kimilerine göre zor, bazılarına göre huzur ve mutluluktur. Benim gibi yalnızlıktan hoşlananlar için en anlamlı resimleri paylaşıyoruz.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica