Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Kan aldırmak orucu bozar mı?

Kan aldırmak orucu bozar mı?

Ramazanda kan aldırmak orucu bozar mı? Oruçlu iken kan aldırılır mı? Diyanetin yapmış olduğu açıklamaya göre kan aldırmak yada vermek orucu bozmaz

kan aldırmak orucu bozar mı nihat hatipoğlu

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • İftar ne zaman açılırİftar ne zaman açılır Esasında güneş battığı zaman iftar vaktine girilir ve ardından oruç açılır. Bugün kullanılan tüm takvimlerin hesaplamaları güneşe göre yapılmıştır. Akşam ezanının hemen akabinde iftar vakti gelmiş olur ve oruç açılır.
  • Ramazan ayı ve önemiRamazan ayı ve önemi Ramazan ayı ay takvimine göre hesaplanmaktadır. Buna göre 9. Ayın adı olarak bilinir. Biz Müslümanların İslam dininde Ramazan ayının önemi ve fazileti çok büyüktür. Bunu anlatmaya zaman yetmez. Bizler bugün size kısaca açıklamaya çalışacağız. Oruç tutmak Ramazan ayında farz kılınan temel ibadettir. Bununla birlikte 5 vakit namaz kılındığı zaman çok daha büyük sevaplar elde eder ve […]
  • Sahurda saat kaça kadar yemek yenirSahurda saat kaça kadar yemek yenir Ramazan ayında sahura kalktığımız zaman saat kaça kadar yemek yemeliyiz? Diyanet tarafından belirlenen takvime göre o saate kadar yemek yiyebilirsiniz. Yani sabah ezanına kadar. İmsak vakti gelince sahur biter.
  • Oruç fidyesi nedirOruç fidyesi nedir Kısaca oruç tutmaya mecali ve gücü olmayanların özellikle hastaların oruca karşılık verdiği fidyedir. Fidyenin tutarı fitre ve zekat ile aynıdır. En az 5 TL, diyanetin belirlediği rakama göre 7.5 TL'dir.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica