Buradasınız : Ana Sayfa // Pratik bilgiler // Kan Lekesi Nasıl Çıkar ?

Kan Lekesi Nasıl Çıkar ?

Hanımlar yünlerde olan kan lekesini çıkarmak için aspirinden yararlanabilirsiniz. Lekelerde asla sıcak su kullanmayım. Lekeler taze iken hemen çıkartın. Bunu yaparken de amonyaklı ve oksijenli su kullanabilirsiniz.

Kan Lekesi Nasıl Çıkar

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Küf Lekesini Ne Çıkarır ?Küf Lekesini Ne Çıkarır ? Kumaşlardaki yeni küf leke­lerini yıkamakla temizleyebilir­siniz. Ama o leke eskimişse, kolay kolay çıkmaz. O zaman yapacağınız şey permanganatlı su hazırlayıp kumaşın le­keli kısmını bu suda biraz bek­letmek, daha sonra bildiğiniz şekilde yıkamalıdır.
  • Pas Lekesi Nasıl Çıkar ?Pas Lekesi Nasıl Çıkar ? Pas lekesini çıkartmak için oksalit asit kullanmalısınız. Şimdi malzemesi nelerdir ona bakacağız. 1 litre suya 1 çay kaşığı oksalit asit koyun. Bol su ile çalkalayın işlem bu kadar.
  • Temizlik İle İlgili BilgilerTemizlik İle İlgili Bilgiler Mutfağımızın tertemiz, derli toplu, pırıl pırıl olmasını hepimiz isteriz. Bunun için ne kadar uğ-raşsak, itina göstersek, yine en çok kirlenen dağılan yer mutfak olur. Sık sık temizlenmesi gereken yerlerin başında, havagazı veya bütangazı fırınları, ocak ve yemek pişirmeye yarayan şeyler gelir. Fırınların çıkabilen kısımları ayrıldıktan sonra, gü­zelce silinmeli, ara sıra madeni […]
  • Mürekkep lekesi nasıl çıkarMürekkep lekesi nasıl çıkar Genelde mürekkep cebimize koyduğumuz dolma ve pilot kalemden bulaşmaktadır. Bazen  elimize kadar gelen bu mürekkep insanın canını sıkabiliyor.  Mürekkep lekesi çok kolay dağılan bir lekedir. Kumaştan ellere ve oradan elbiselerimize kadar bulaşabilmektedir. -keten ve ipek kumaşlarda renkli sentetik gibi kumaşlı eşyalarda  ılık su ve sabun ile yıkayın sonrasında süt ve limon tozu […]

Etiketler:

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica