Buradasınız : Ana Sayfa // Sağlık // Karatay Diyeti Yaptım Kilo Verdim

Karatay Diyeti Yaptım Kilo Verdim

KİLOLARA KARATAY DOKUNUŞU

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler bu konuda son derece bilinçli olduklarından sağlıklarından ödün vermeyen diyetleri tercih etmeye başlamışlardır. Bu noktada alanında uzman ve güvenilir kişilerin diyetlerine bir yönelme olmuş, olumlu sonuçlar alındığında da bu diyetlerin popülaritesi kısa sürede artmıştır. Canan Karatay beslenme konusunda ülkedeki otoritelerden biri olduğundan, yapılmasını tavsiye ettiği diyet de son derece rağbet görmüş ve birçok kişi uygulamaya başlamıştır. Çok olumlu neticelere ulaşan insanlar kendi çevresine tavsiye etmiş ve bu şekilde kısa sürede yayılmıştır bu diyet.

YİYEREK ZAYIFLAYIN

Ezber bozan ve bu diyeti diğerlerinden farklı kılan en belirgin özellik kuşkusuz yemenizi kısıtlamamanız. Ancak size getirdiği sınırlamalar zaten sağlıklı bir yaşam sürebilmeniz için olmazsa olmazları kapsadığından bu alana girmemek suretiyle dilediğinizi yiyebileceksiniz bu diyette. Karatay diyeti yapanlar, fazla zorlanmadan uyguladıklarını ve kilo verebildiklerini söyledikleri için bu sınırlar sizi aç bırakacak değil, iştahınızı artıracak ürünlerin hayatınızdan çıkarılması suretiyle olur.

KIRMIZI ÇİZGİLER

Karatay diyeti yaptım, kilo verdim” diyebilmek için uymanız gereken birkaç önemli kural vardır. Öncelikle ara öğünlerden uzak duracaksınız. Günde 2 ya da 3 öğünü tam yemelisiniz.

Akşam 7-8 civarından sonra yemek yemeyi bırakmalısınız. Trans yağı kullanmanız yasak. Doğal yağlar tüketmeli, yemeklerinizi bu yağlarla pişirmelisiniz.

Hamur işlerinden ve şekerli gıdalardan uzak durmalısınız. Şekerin vücuda zararları konusundaki Canan Karatay’ın hassasiyeti malum olmuştur. Kilolara yaptığı etkiler de diyette özellikle yasaklanmasına sebep olmuştur.

Son olarak da yürüyüş yaparak diyeti desteklemenizi öneriyor Canan Karatay. Günde en az 40 dakika yürüyerek bacak kaslarının çalıştırılmasını, zira en fazla yağ yakımının bu şekilde gerçekleşeceğini savunmakta ve önermektedir.

Bu diyeti uygulayıp 10 ayda 45 kilo gibi yüksek rakamlara ulaşanlar olmuş ve bu durum diyetin cazibesini son derece artırmıştır.

karatay diyeti ekşi karatay diyeti yaptım karatay diyeti kitabı

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Keloid nedir tedavisiKeloid nedir tedavisi Keloid kelimesi yunanca yengeç kelimesinden gelen tıbbi bir terimdir. Bazı insanlarda ameliyatlardan sonra kesik yerinde ortaya çıkan çirkin görünümlü, mor ya da kırmızı renkte gittikçe büyüyen kaşın­tılı, zaman zaman ağrılı bir doku türüdür. Hatta bazen sivilce veya aşı yerlerinde de or­taya çıkabilir. En sık rastlanan yerleri göğüs ön yüz, omuz, sırt ve kulak memesidir. Vü­cudun her […]
  • Ayak Tırnağı Kalınlaşması TedavisiAyak Tırnağı Kalınlaşması Tedavisi Tırnak kalınlaşması sorunu kendi kendine geçen bir rahatsızlık değildir. Uzman kişilerce profesyonel destek alınması gereken bir durumdur. Ayak tırnağı kalınlaşması tedavisi çeşitli aşamalardan oluşur. Bu tedaviyi mercek altına aldığımızda şu hususlara vurgu yapmalıyız Ayak tırnağı kalınlaşması tedavisi sürecinin ilk aşaması olarak tırnak üzerinde oluşan tabakalar cihaz yardımı ile […]
  • Dolama Nasıl Geçer ?Dolama Nasıl Geçer ? Parmaklarda, ama genellikle baş parmakta görülen yangılı bir hastalık. Derideki, parmaklardaki etkisine göre çeşitli tür­leri var. Parmağın dolamalı kısmı şişer, kızarır ve çok ağrı yapar İlk belirti parmağın beyazlaşmasıdır. Bulguyu elbette hekim ko­yacak. Ancak, o katlanılmaz acıların dindirilebilmesi için, evi­nizde de hazırlayabileceğiniz kolay ilaçlar var: Tütünü, dış […]
  • Şişkinliğe Karşı Doğal ÇözümŞişkinliğe Karşı Doğal Çözüm İngilizlerin sabah kahvaltısı, Fransızların öğlen yemekleri, Türklerin, İspanyolların, Yunanlıların ve italyanların akşam ye­mekleri ünlüdür. Bu geleneğin yanı sıra, çalışma yaşamı da bazı değişiklikler getirdi Sabahları kahvaltı edemeden işe yetişmek zorunda kalıyoruz, öğlen yemeklerini ayaküstü, sandöviçler, hamburgerler, ya da dönerli sandöviçlerle geçiriyoruz. Geriye oturaklı tek […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica