Buradasınız : Ana Sayfa // Eğitim // Kobalt elementi nedir? Nerelerde kullanılır?

Kobalt elementi nedir? Nerelerde kullanılır?

Georg brandt tarafından bulunmuştur ve elementin atom numarası yirmi yedidir. Simgesi ise ” co” olarak yazılmaktadır genellikle kesici takımlarda kullanılır. Bunun dışında toz metallerin yapıştırılmasında kullanılmaktadır. Bu toz metaller genelde iki yada ikiden fazla bileşenlerden oluşmaktadır

Kobalt elementi resimleri

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Türkçenin yanlış kullanımı ile ilgili afişlerTürkçenin yanlış kullanımı ile ilgili afişler Türkçenin yanlış kullanımı ile ilgili görseller, resimler ve afişler burada. Türkçe çok değerli bir dildir. Dilimizi doğru düzgün konuşmak ve bu konuda toplumu bilgilendirmek gerekir.
  • Okul öncesi ağaç gövdesi boyamaOkul öncesi ağaç gövdesi boyama Okul öncesi ağaç çizimleri ve boyamaları çocukların gelişimi açısından çok önemlidir. Bu yüzden işi ilk olarak sizlerde ağaç gövdesi boyama sayfaları ile çocuğunuza eğitim verebilirsiniz.
  • İlkbahar mevsimi sanat etkinlikleriİlkbahar mevsimi sanat etkinlikleri İlkbahar mevsiminde çok farklı sanat etkinlikleri yapılmaktadır. Bu harika ve muazzam etkinlikleri sizlerde fotoğrafları ile birlikte buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
  • 23 nisan çocuk bayramı niçin kutlanır?23 nisan çocuk bayramı niçin kutlanır? Çocuklar için kutlanır. Atatürk çocuklara bu bayramı armağan etmiş ve ulusal bir bayram haline gelmiştir. Çocuklara ola değer ve önem bu bayramla daha fazla ön plana çıkmaktadır. Biz büyükler üzerimize düşen görevi ve onlara karşı olan sorumluluğumuzu bu bayram ile daha çok pekiştiririz.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica