Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Krem sürmek orucu bozar mı

Krem sürmek orucu bozar mı

Vücudumuzun ter deliklerinden yada başka bir tabirle gözeneklerinde içeri giren krem tarzı maddeler orucu bozmaz. Bunun dışında buruna sürülen kremler katı olduğundan dolayı orucu bozmaz. Eğer sıvıysa ve ağızdan boğaza giriyorsa oruç bozulur.

krem sürmek orucu bozar mı facebook paylaş

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Buruna ilaç sürmek orucu bozar mıBuruna ilaç sürmek orucu bozar mı Buruna ilaç sürmek orucu bozar mı? Buruna sürülen katı ilaçlar ( Merhem ve krem vs) orucu bozmaz. Sıvı ilaç burundan boğaza kaçarsa orucu bozar.
  • miraç kandili hakkında bilgi kısacamiraç kandili hakkında bilgi kısaca Miraç kandilini bir çok arkadaşımız merak ediyor? Nedir nasıl meydana gelmiştir? Hakkında sizlere kısa bilgiler vermek istiyoruz. miraç kandili nedir kısaca özeti; Yüce rabbimizin emri ile Efendimiz Hazreti Muhammed'in Ruhan ve bedenen Burak isimli semavi bir şeye Melek cebrail ile beraber binerek Mekke'de bulunan Mescid–i Haram’dan Kudüs’teki Mescid–i Aksa’ya (Beytü’l–Makdis) kadar […]
  • Buruna ilaç sürmek orucu bozar mıBuruna ilaç sürmek orucu bozar mı Buruna sürülen sıvı ilaçlar genizden boğaza ve oradan mideye girerse haliyle oruç bozulur. Katı merhemler yada ilaçlar ve kremler buruna sürülebilir, bir sakıncası yoktur orucu bozmaz.
  • miraç kandilinde ne oldumiraç kandilinde ne oldu Miraç günü en özel günlerden birisidir. Bütün kandiller arasında en değerli olanı sayılabilir. Recep ayının 27. gecesinde meydana gelmiştir. Bu geceye Miraç denilmektedir. Hz. Muhammed (s.a.v)'in Mucizevi bir şekilde Allah vasıtasıyla 7 kat göğe çıktığı gündür. Allah'ın huzuruna çıkmıştır. Göğe yükselmiştir. Hem ruhen hem bedenen tam anlamıyla Hz. Muhammed göğe Allah'ın huzuruna çıkar […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica