Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Kulak damlası orucu bozar mı

Kulak damlası orucu bozar mı

Diyanetin yapmış olduğu açıklamada kulakla boğaz arasında bir kanal yer alır ve kulak zarının bu kanalı tıkadığını, böylelikle boğaza su kaçmayacağı için kulak damlası kullanmak orucunuzu bozmaz

kulak damlası orucu bozar mı diyanet

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Yüzmek orucu bozar mıYüzmek orucu bozar mı Yüzmek, denize girmek banyo yapmak, yıkanmak ve su ile temas etmek orucu bozar mı soruları en çok cevabı merak edilen sorulardır. Su mideye girmedikten sonra hiç bir şekilde oruç bozulmaz. Bu yüzden denize girebilir, banyo yapabilirsiniz.
  • Diş tedavisi orucu bozar mı?Diş tedavisi orucu bozar mı? Oruçlu ilen diş tedavisi olmak ve dişini çektirmek isteyenler haliyle morfin alabilmektedir. Bu tarz diş tedavileri orucunuzu bozmaz. Diş tedavisi esnasında ağza verilen su yutulursa orucu bozar.
  • Sahurda ne yemeli susamamak içinSahurda ne yemeli susamamak için Oruçlu olduğumuz zaman vücut özellikle yemekten çok suya ihtiyaç duymaktadır. Sahurda bu yüzden bolca su içmeniz gerekmektedir. 1 litre kadar su içebilirsiniz. Aç karnına içmeniz çok daha faydalıdır. İftardan sonra yine su içmeye devam etmelisiniz. Süt susamayı engellediği söylenmektedir.
  • Burna tuzlu su çekmek orucu bozar mıBurna tuzlu su çekmek orucu bozar mı Buruna sıvı ilaç damlatmak yada tuzlu su çekmek orucu şöyle bozar; Eğer su boğazdan mideye girerde bozar. Gitmez ise bozmaz ve ilaçlarınızı kullanabilirsiniz.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica