Buradasınız : Ana Sayfa // Resimler // Kurban bayramı ile ilgili ayetler

Kurban bayramı ile ilgili ayetler

Kurban bayramı il ilgili ayetler hac suresinde geçmektedir. Hz İbrahim’in oğlu İsmail’i Allah rızası için kurban etmek istemesi anlatılmaktadır. Daha pek çok güzel ayetler sitemizde yer alacaktır bilginize.

Kurban bayramı ile ilgili ayetler face

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Kurban bayramı sözleriKurban bayramı sözleri Kurban bayramı en çok sevdiğimiz heyecanla beklediğimiz dini bayramların başında gelmektedir. Dinimizde çok önemli bir yeri vardır. Hz. İbrahim Allah rızası için oğlunu kurbanlık olarak adar ve sonrasında ise Rabbimiz onun kendisine olan inancını ve sevgisini bilir, Oğlunun yerine ona melek aracılığı ile kurbanlık koyun gönderir. O günden bu yana kurban kesmek farzdır ve dinimizde […]
  • En güzel kurban bayramı şiirleriEn güzel kurban bayramı şiirleri En güzel duygularla yazılan bayram şiirlerini huzurlarınızda paylaşıyorum. Rabbimizin bizlere bir armağanı olan böyle bir değerli günde ona olan imanımızı ve sevgimizi kurban keserek Allah rızası için bunu gerçekleştiririz.
  • Kadir gecesi namazı niyetiKadir gecesi namazı niyeti Kadir gecesi namazı için '' niyet ettim Allah rızası için kadir gecesi için namaz kılmaya'' şeklinde edebilirsiniz. Burada önemli olan kalp niyetidir. Siz zaten bunun için niyetlendiniz.
  • Ramazan bayramı namazı nasıl kılınır? Kaç rekattır?Ramazan bayramı namazı nasıl kılınır? Kaç rekattır? 1- Cemaat ile birlikte herkes sıkı bir saf tutar. İmam namazın kılınışı hakkında kısa bilgilendirme yapar. Ardından niyet edilir. Niyet şu şekildedir (Niyet ettim Allah rızası için Ramazan Bayramı namazını kılmaya, uydum imama)'dır. 2 - İmamın ardından Allahu Ekber denildikten sonra eller göbek altına bağlanır ve her zaman olduğu gibi ilk olarak sübhaneke duası okunur. Sonrasında 3 […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica