Buradasınız : Ana Sayfa // Güzellik // Maya Maskesinin Cilde Faydası

Maya Maskesinin Cilde Faydası

MAYADAN GELEN GÜZELLİK

Hamur işlerinin vazgeçilmez malzemesi olan mayanın aynı zamanda cildinizin en büyük dostu olduğunu biliyor muydunuz? Yaptıkları güzellik kürleriyle ünlü eski Mısır’daki kadınların kullandığı maya doğanın bizlere eşsiz bir armağanı. İçerisindeki yüzde 50 oranında protein, B grubu vitaminler, potasyum, magnezyum, çinko ve selenyum içten vücudumuzun gerekli ihtiyaçlarını karşılarken dıştan da güzelliğimizi tamamlayıcı bir mucize olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cildimizi dış etkenlerden korumak için ve yumuşatıp, pürüzsüzleştirmek için mayadan yararlanabilirsiniz. Mayanın cilde faydaları saymakla bitmez. İçerdiği B grubu vitaminleri ve fosfor cildin yağ dengesini ayarlar, akne ve sivilceye karşı etkili olur. Potasyum, hücrelerde biriken atık maddeleri dışarı atar, kuru ciltte oluşan pul pul görüntünün önüne geçer. Protein, cilt dokusunun yeniden yapılanması ve cildin oksijen almasını sağlayıp beslenmesine katkıda bulunur. Magnezyum daha parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Düzenli kullanıldığında kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Egzama, dermatit gibi cilt rahatsızlığın varsa tedavi sonrası ciltte görülen belirtilerin azalmasına yardımcı olur.

Cildimize bu kadar faydası olan bu ürünü kullanmak ise son derece kolay ve zahmetsizdir. Marketlerden temin edeceğiniz kuru veya yaş mayayı ılık suyla varsa süt ile krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıp maske halinde cildinize uygulayıp kuruduktan sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Uygulayacağınız bu maya maskesi etkisini gösterdiğinde cildinizdeki değişime inanamayacak ve güzellik formülünüzün bu basit ama etkili sırrını söylerken kendinizle gurur duyacaksınız.

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Fatal error: Allowed memory size of 536870912 bytes exhausted (tried to allocate 14684160 bytes) in /home/kadinlopedim/public_html/wp-includes/functions.php on line 440