Buradasınız : Ana Sayfa // Hayvanlar alemi // Mercan resifleri nedir?

Mercan resifleri nedir?

Mercan resifi aragonit yapılardır ve canlı organizmalar tarafından oluşurlar. Çok az miktarda besin üreten deniz sularında bulunmaktadırlar.

Mercan resifleri nedir örnekleri

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Deniz altı balıklarıDeniz altı balıkları Deniz altında yaşayan sayısız balık türü bulunmaktadır. Ender ve ilginç olan deniz altı balıklarını araştırdık.
  • İlginç deniz hayvanları ve isimleriİlginç deniz hayvanları ve isimleri Deniz altında milyonlarca belki milyarlarca farklı canlı türü bulunmaktadır. En ilginç ve daha önce görmediğiniz deniz hayvanlarını sizlere resimli olarak sunacağım.
  • Cam balığıCam balığı Bakımı en kolay olan akvaryum balıklarından birisidir. Ne yer? Özellikle seranın üretmiş olduğu kurutulmuş solucan ve ciklet yemleri verilebilmektedir. Cam balıkları bazı akvaristler tarafından boyanarak satılmaktadır. Boyama işlemi profesyonel işlemlerle yapılmaktadır.
  • Dünyanın en küçük köpek balığıDünyanın en küçük köpek balığı Köpek balığı dediğimiz zaman akla devasa ve büyük bir canlı türü gelir ama ne yazık ki köpek balıklarının da çok küçük boyutları vardır.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica