Buradasınız : Ana Sayfa // Genel // Mide Yanması Nedenleri Ve Tedavisi

Mide Yanması Nedenleri Ve Tedavisi

Mide yanmasının çeşitli nedenleri var: Gastrit, sinir bozuk­luğu, fazla acılı ve baharatlı yemek ve içki gibi. Mide rahatsız­lıkları ve mide yanması çağımızın en yaygın hastalığı. Yalnızca, acıya ve baharata düşkün Doğulular değil, Avrupalılar ve Ame­rikalılar da en çok mide yangılarından şikayetçi. Doktora, Av­rupalılar karaciğerlerinden, Amerikalılarda midelerinden yakı­narak giderler. Oysa aslında rahatsız olan midedir, o da berabe­rinde karaciğer hastalıklarını getirir. Midedeki yanmayı önle­mek ayrıca midenizi korumak mı istiyorsunuz? Evinizden laha­nayı eksik etmeyin. Ancak, onu mutlaka çok iyi pişmiş olarak yemeniz gerekir. Mutfağınızda başka i laçlar da var:

1-Nane ile limonu ister ayrı ayrı, ister birlikte kaynatıp için.

2-Bal şerbeti, adaçayı için.

3-Mevsim uygunsa, ayvayı pişirerek yiyin-.

4-Mevsim uygunsa erik peltesi yiyin.

5-Kara lahanayı haşlayıp yiyin.

6-Süt için.

7-Çiğ sarımsağın pek çok yararları var, ancak midede gaz yapar, oysa, haşlanarak yenen sarımsak midenin en büyük dostudur ve mide yangısını alır.

Mide yangısından yakınanlar, yağda kızarmış, mayalı, acı ekşi, yağlı besinlerden, asitli yiyeceklerden, turşudan, konser­velerden sakınmalıdır.

Mide Yanması Nedenleri Ve Tedavisi

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Ütü kireci nasıl temizlenirÜtü kireci nasıl temizlenir Ütü kirecini çözmek için sizlere nasıl çözülür ve doğal yöntemlerle kireci temizleme yollarını anlatacağım.   Ütümü zamanla kireçlenir ve buhar delk kısımları tıkanır. Bunun için alternatif ve doğal çözüm yolları vardır. Öncelikle Ütünüzün su bölmesini su ve beyaz sirke ile eşit şekilde doldurunuz. Biraz buhar püskürtün ve sonra ütünün fişini çekin ve 1 saat kadar öylece […]
  • Resimli anlamlı sözlerResimli anlamlı sözler Biz Türk milleti facebook'tan resimli ve anlamlı sözleri paylaşmaya bayılıyoruz. Sosyal medyada paylaşabileceğiniz çok güzel anlamlı ve aynı zamanda resimli olan sözleri siz değerli misafirlerimize göstermek istiyorum. işte en güzel resimli görsel anlamlı manalı sözler.
  •  Boy uzatmak için neler yapılmalıdır? Boy uzatmak için neler yapılmalıdır? Arkadaşlar boy uzatmak için baskotbol , süt içme ve sürekli zıplamalısınız. Ama boy doğuştan da kısa olabilir bu normal birşeydir. Ama 1-2 cm uzamasını istiyorsanız da söylediklerimizi yapabilirsiniz.
  • Egzama Nedir TedavisiEgzama Nedir Tedavisi Egzama hastalığına karşı şu doğal ilaçlar uygulanır: Yoğurt: Elin, ayağın üzerinde görülen çatlaklara yoğurt sü­rülür. Defne: Defne yaprakları, dalları ile birlikte iyice kaynatılır. Su soğumadan, derinin dayanabileceği sıcaklığa gelince, eller ve ayaklar bu su ile yıkanır. Erik: Sirkeye batırılan erik egzamalı yerlere sürülür. Sülük: Bileğin üç dört parmak yukarısından sülükle […]

Etiketler:

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica