Buradasınız : Ana Sayfa // El işleri // Minyatür nedir ?

Minyatür nedir ?

Minyatür latince’den dilimize geçmiş bir kelimedir.  İnce olarak işlenen ve ufak boyutlu resim ve resim çeşitlerine minyatür sanatı denmektedir. Latince’de miniare kelimesinden türemiştir. Miniare ise kırmızı ile boyamak manasına gelir.  Zaten orta çağ  Avrupa’sında yer alan el yazması kitaplarda baş harflerin kırmızı renkle olduğunu görmekteyiz. Ülkemizde yani bizde ise eskiler minyatüre nakış isimi verirdi. Bazıları ise ressam ve resim yapan kişi olarak tanımlardı

Minyatür

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • El yapımı sırt çantasıEl yapımı sırt çantası Çalışan, okuyan ve gezen insanlar için sırt çantaları onların hayatında bir vazgeçilmezdir.  Kendi el emeğinizle dilediğiniz gibi sırt çantaları yapabilirsiniz.
  • Meyve kabuklarından dekorMeyve kabuklarından dekor Meyve kabukları ile sizde evinize çok güzel dekorlar yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan fotoğrafları takip etmek kafi olacaktır.
  • Terlikten torba yapımıTerlikten torba yapımı Bu terlik ile çok farklı torbalar yapabilirsiniz. Duvarınızda çok harika bir ambiyans oluşturacak ve yapması son derece kolay fonksiyonel olan bu el emeği ürüne evinizdeki fazlalıkları bile koyabilirsiniz.
  • El nakışı nedir ?El nakışı nedir ? El işleri ve nakışları denildiği zaman aklımıza bir sürü çeşit eşya ve ürünler gelir.  El nakışı pamuk ve ipliklerle yapılarak  renkli yada düz kumaşların üstüne çeşitli pamuk ve yün gibi iplerin kullanılarak  iğne ve tığ yardımı ile bu iplerin farklı yöntem ve tekniklerle süslenilmesine el nakışı denilmektedir.  Kumaşın gerilmesi ve üzerine işleme yapılması için  kasnak ve gergef […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica