Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // miraç kandili namazı nasıl kılınır kaç rekattır

miraç kandili namazı nasıl kılınır kaç rekattır

Miraç kandili gününde yapılması gereken ibadetlerin başında namaz kılmak geliyor. Peki Miraç kandili namazı nasıl kılınır? kaç rekattan oluşur? Miraç günü kılınacak namaz Toplamda Miraç kandili namazı 12 rekattır ve her 2 rekattan sonra selam verilerek kılınır. Her rekatta Fatiha süresinin hemen akabinde 10 kere ihlas suresi okunur. Saati nedir? hangi saatte kılınır? yatsı namazından hemen sonra imsak vaktine kadar dilediğiniz zaman diliminde kılabilirsiniz. 12 rekat bittikten sonra selam verilir ve ardından 100 kere “Sübhanallahi vel hamdülillahi vela ilahe illallahü vallahü ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azim duası okunur. Sonrasında ise 100 defa Tövbe istiğfar getirilir.

miraç kandili namazı nasıl kılınır kaç rekattır paylaş

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Regaib kandili namazı kaç rekattır nasıl kılınır?Regaib kandili namazı kaç rekattır nasıl kılınır? Kadil gecelerini ibadet yaparak geçirmek biz kullara çok büyük sevaplar yükler. Regaib kandili namazı kaç rekattır? Diye sorular var. Cevap verelim hemen. 12 rekattan oluşmaktadır.   Namaz kılınışı:   Regaib kandili namazı var mı? Niyeti saati kaç rekat   Regaib kandili namazı vardır ve toplamda 12 rekattır. Kandilin akşamında kılabilirsiniz. Saati size […]
  • Miraç günü yapılması gerekenlerMiraç günü yapılması gerekenler Miraç günü yapılacak ibadetler nelerdir? Receb ayının 27. gecesine miraç denilmektedir. Miraç kandilinde yapılması gerekenler arasında dualar, oruçlar ve ibadetler yer almaktadır. Namaz kılınması gerekmektedir. 12 rekattan oluşan Miraç namazını kılmalısınız. Sadaka verebilirsiniz. Bol bol dualar ederek tesbihat yapabilir Tövbe istiğfar getirebilirsiniz.
  • Berat kandili namazı nasıl kılınır?Berat kandili namazı nasıl kılınır? 1. Berat kandili namazı nasıl kılınır? Resimli anlatım, saat kaçta, niyeti, nasıl niyet edilir? ne zaman kılınır kaç rekattır? Merak edilenleri aşağıda bulabilirsiniz. 2. Berat kandilinde kılınacak olan namaz toplamda 100 rekattır. Kılınışını sizlere açıklamak istiyorum: 3. Her ilk rekatlarda Fatiha suresinden önce sübhaneke okunur. Fatiha suresinde Euzü besmele çekilir öyle […]
  • berat kandili namazı kaç rekatberat kandili namazı kaç rekat Berat kandili namazı en uzun olan kandil namazlarından birisidir. Uzun sürmektedir. Toplanda 100 rekattan oluşmaktadır.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica