Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // miraç kandilinde ne oldu

miraç kandilinde ne oldu

Miraç günü en özel günlerden birisidir. Bütün kandiller arasında en değerli olanı sayılabilir. Recep ayının 27. gecesinde meydana gelmiştir. Bu geceye Miraç denilmektedir. Hz. Muhammed (s.a.v)’in Mucizevi bir şekilde Allah vasıtasıyla 7 kat göğe çıktığı gündür. Allah’ın huzuruna çıkmıştır. Göğe yükselmiştir. Hem ruhen hem bedenen tam anlamıyla Hz. Muhammed göğe Allah’ın huzuruna çıkar işte bugüne MİRAÇ denilir.

miraç kandilinde ne oldu paylaş

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • miraç kandili hakkında bilgi kısacamiraç kandili hakkında bilgi kısaca Miraç kandilini bir çok arkadaşımız merak ediyor? Nedir nasıl meydana gelmiştir? Hakkında sizlere kısa bilgiler vermek istiyoruz. miraç kandili nedir kısaca özeti; Yüce rabbimizin emri ile Efendimiz Hazreti Muhammed'in Ruhan ve bedenen Burak isimli semavi bir şeye Melek cebrail ile beraber binerek Mekke'de bulunan Mescid–i Haram’dan Kudüs’teki Mescid–i Aksa’ya (Beytü’l–Makdis) kadar […]
  • miraç kandili kısa bilgi vikipedimiraç kandili kısa bilgi vikipedi Biz Müslümanların İslam İnancında Miraç Efendimizin Hz. Muhammed'in göklere yükselmesidir. Arapça معراج Mi'rāj diye yazılır. Merdiven kökünden gelen bir kelimedir. Recep ayının yirmi yedine gecesine denk gelmektedir. Efendimiz Miraç gününde göğe yükselerek Cenabı hakkın huzuruna çıkmıştır.
  • miraç gecesi mucizelerimiraç gecesi mucizeleri Miraç gecesi, Hicretten tam 1,5 yıl sonra 621 yılının başlarından meydana gelmiştir. Miraç gecesinde 2 aşamalı mucize meydana gelmiştir. 1. Hz. Muhammed'in Mescidül-Haram'dan Beytü'l-Makdis'e (Kudüs)'e Allah'ın izni ile götürülmesidir. Bu olaya isra denilmektedir. 2. Beytü'l-Makdis'ten Efendimizin Allah'ın huzuruna çıkması yükselmesi yani miraç denilmektedir
  • Miraç günü yapılması gerekenlerMiraç günü yapılması gerekenler Miraç günü yapılacak ibadetler nelerdir? Receb ayının 27. gecesine miraç denilmektedir. Miraç kandilinde yapılması gerekenler arasında dualar, oruçlar ve ibadetler yer almaktadır. Namaz kılınması gerekmektedir. 12 rekattan oluşan Miraç namazını kılmalısınız. Sadaka verebilirsiniz. Bol bol dualar ederek tesbihat yapabilir Tövbe istiğfar getirebilirsiniz.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica