Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Oruç tutamayan hasta fidyeyi ne zaman verir

Oruç tutamayan hasta fidyeyi ne zaman verir

Oruç tutmayan kardeşlerimiz fidyeyi istediği zaman verebilirler. Ramazan ayı içinde yada dışında uygun olduğu zaman verebilirler.

Oruç tutamayan hasta fidyeyi ne zaman verir tumblr

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Berat kandili namazı nasıl niyet edilir?Berat kandili namazı nasıl niyet edilir? Berat kandilinde kılınan namazlar ve yapılan ibadetler çok daha sevaptır. Berat kandili namazı 10 rekattır ve namaza başlamadan önce '' Niyet ettim Allah rızası için berat kandili namazını kılmaya'' diye niyet edebilirsiniz. Burada önemli olan kalp niyetidir. Allah sizin zaten bu namazı ne için kılacağınızı bildiği için bilmeyen arkadaşlar kalben niyet […]
  • Oruçluyken parfüm sıkılır mıOruçluyken parfüm sıkılır mı Oruçlu arkadaşlar aşırıya kaçmamak sureti ile deodorant, parfüm ve esans kullanabilirler. Ayrıca mekruh değildir.
  • Buruna ilaç sürmek orucu bozar mıBuruna ilaç sürmek orucu bozar mı Buruna sürülen sıvı ilaçlar genizden boğaza ve oradan mideye girerse haliyle oruç bozulur. Katı merhemler yada ilaçlar ve kremler buruna sürülebilir, bir sakıncası yoktur orucu bozmaz.
  • Dayanamayıp orucunu bozana kaza mı gerekirDayanamayıp orucunu bozana kaza mı gerekir Dayanamayıp orucunu bozanlar kefaret ödemezler. Kaza yapmaları gerekir. Gerçekten dayanamıyorsa bu dediklerimiz geçerlidir.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica