Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Regaib kandili namazı kaç rekattır nasıl kılınır?

Regaib kandili namazı kaç rekattır nasıl kılınır?

Kadil gecelerini ibadet yaparak geçirmek biz kullara çok büyük sevaplar yükler. Regaib kandili namazı kaç rekattır? Diye sorular var. Cevap verelim hemen. 12 rekattan oluşmaktadır.

 

Namaz kılınışı:

 

Regaib kandili namazı var mı? Niyeti saati kaç rekat

 

Regaib kandili namazı vardır ve toplamda 12 rekattır. Kandilin akşamında kılabilirsiniz. Saati size kalmıştır. Niyet ettim allah rızası için regaib kandili namazını kılmaya diyerek namazınızı kılabilirsiniz.

1) – regaib kandili namazının her rekatında fatiha süresi okunur ve ardından 3 kadir suresiyle on iki kere ihlas süresi okunur. 2 rekatta bir ise selam verilir 12 rekat boyunca böyle yapılır.

2) – on iki rekat kılındıktan hemen sonra selam verilir ve yerden kalkılmaz ardından 75 defa ” allahumme salli ala muhammedinin nebiyyil ummiyyi ve ala alihi’ denilir.” bunu da söyledikten sonra secdeye giderek secdeden kalkılmaz ve secdede iken 75 kere bu defa subbuhun kuddusun rabb-ul melaiketi verruhi’ denir.

3) – secdeden kalktıktan sonra ettahiyyatu duası okunur. Ardından 75 defa kere ‘rabbiğfir ve erham ve tecavez ta’lemü’ denilir ve tekar yine secdeye varılır bu sefer yetmiş beş kere ” subbuhun kuddusun rabb-ul melaiketi verruhi’ denilir.

4) – son olarak dua edilir. Allah’tan kabul olmasını istediğiniz dileklerde bulanabilirsiniz.

Regaib kandili namazı kaç rekattır nasıl kılınır 2015

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Ramazan bayramı namazı nasıl kılınır? Kaç rekattır?Ramazan bayramı namazı nasıl kılınır? Kaç rekattır? 1- Cemaat ile birlikte herkes sıkı bir saf tutar. İmam namazın kılınışı hakkında kısa bilgilendirme yapar. Ardından niyet edilir. Niyet şu şekildedir (Niyet ettim Allah rızası için Ramazan Bayramı namazını kılmaya, uydum imama)'dır. 2 - İmamın ardından Allahu Ekber denildikten sonra eller göbek altına bağlanır ve her zaman olduğu gibi ilk olarak sübhaneke duası okunur. Sonrasında 3 […]
  • Ramazan bayramı namazı nasıl kılınır resimli anlatımRamazan bayramı namazı nasıl kılınır resimli anlatım Ramazan bayramı namazı için '' niyet ettim Allah rızası için vacip olan bayram namazını kılmaya uydum hazır olan imama'' diyerek Allahu ekber denilir ve eller bağlanır. İlk rekatta Sübhaneke duası okunur. Ardından 3 kere tekbir getirilir. 1. Ve 2. Tekbirlerde eller kulaklara kadar kaldırılır ve iki yana salınır. 3. Tekbirde ise eller kulaklara kadar kaldırılır bu sefer bağlanır. […]
  • Oruç tutarken nasıl niyet edilirOruç tutarken nasıl niyet edilir Orucunuzun kabul ve sahih olması için niyet etmeniz zorunludur. Niyetsiz edilen oruç dinen makbul olmuyor maalesef. Akşamdan sonra kuşluğa kadar niyet edebilirsiniz. '' Niyet ettim Allah rızası için bugünkü orucumu tutmaya'' Diye niyet edilir.
  • Ramazan ayı oruç ibadeti hakkında bilgiRamazan ayı oruç ibadeti hakkında bilgi Ramazan en önemli aydır. Mübarek üç ayların kıymetlisidir. Ramazan denildiği zaman akla ilk olarak oruç gelmektedir. Bu ayda tutulan oruçlar Müslüman alemine farz olarak kılınmıştır. Ramazan ayının temeli oruç olduğundan dolayı bu mübarek aya ayrıca '' oruç ayı'' demek çok doğru olur. Ramazan ayını biz Müslümanlar nezdinde önemli kılan başka bir olay ise Kutsal kitabımız olan kuranı […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica