Buradasınız : Ana Sayfa // Rüya tabirleri // Rüyada abdest almak ve bozmak görmek

Rüyada abdest almak ve bozmak görmek

ABDEST ALMAK: Bilindiği gibi abdest almak, maddi ve manevi kirlerden temizlenmeyi temsil eder. Rüyada abdest aldığını görmek, asıl anlamıyla yani maddeten ve manen temizlenmekle tabir olunur, her türlü hastalık, sıkıntı, üzüntü, günah ve isyandan kurtulmaya, Allah tarafından himaye görmeye işaret eder.

Rüyada abdest almak ayrıca, korkulardan emin olmaya, kişinin muradına ermesine işaret eder. Abdest, iyiliğin, güzelliğin, huzurun ve mutluluğun anahtarıdır. Bir kimsenin güzel bir yerde, soğuk suyla abdest aldığını ya da guslettiğini görmesi, sağlık, sıhhat ve huzura, dini ve dünyevî iş­lerde selamete işaret eder.

Rüyada abdest alıp namaza durduğunu görmek, keder ve üzün­tüden kurtulmaya işaret eder.

Abdest aldıktan sonra abdest suyundan içtiğini görmek, hasta­lıktan kurtulmaya, hayır ve hasenata kavuşmaya işarettir.

Kişinin sokakta, hamamda ya da kötü bir yerde abdest aldığını görmesi, bir işte zarara uğramasına, gizlediği bazı şeylerin açığa çıkmasından dolayı sıkıntıya düşmesine işaret eder.

Rüyada süt veya balla abdest aldığını gören kimse, din hususun­da saadet ve selamete erer.

Abdest aldığını fakat tamamlayamadığını görmek, bir işin yarım kalmasına ya da istenilen neticenin tam alınamamasına işaret eder.

Abdest alırken uzuvlarını yıkama sırasında hata yaptığını gör­mek, gerçek hayatta dini ya da dünyevî işleri sırasıyla ve kuralla­ra ayarak yapmak gerektiğine işarettir.

Rüyada abdest almak istediğini fakat alamadığını görmek, iba­detlerde tembellik yapıldığına delalet eder.

Abdestsiz namaz kılmak, fayda gelmeyecek bir işe girişmeye ya da rüyayı gören kişinin ibadetlerini iptal edecek hata ve kusurları bulunduğuna işarettir.

Rüyada sıcak su ile abdest aldığını görmek, üzüntü ve sıkıntı ve­recek bir hadise ile karşılaşmaya fakat Allah’ın izniyle bundan kur­tulmaya delalet eder.

Yatağında abdest aldığını, fakat ayağa kalkamadığını görmek, eşinden veya dostlarından bir süre ayrı kalmaya delalettir.

Çöplükte veya deniz kenarında abdest almak sıkıntı ve üzüntü­ye işarettir.

ABDEST BOZMAK: Rüyada küçük abdesti bozduğunu görmek, sıkın­tı, üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir.

Büyük abdest bozduğunu görmek, borçtan, hastalıktan, sıkıntı ve üzüntüden kurtulmaya delalet eder.

Kişinin abdest bozduğu yer tuvalet gibi bilenen bir yer ise malı­nı gerekli bir iş için harcayacağına delalet eder. Bilinmeyen bir yer­de abdest bozmak ise, malını boş yere harcamakla tabir olunur.

Rüyasında kendisinin abdest bozduğunu ve kendisinden çıkan şeyi toprak ile örttüğünü görmek, bir malını daha sonra kullan­mak üzere bir yerde muhafaza etmesi şeklinde tabir edilir.

Zekat verecek miktarda malı olanların zekatlarını vermelerine işaret eder.

abdest alma resimli anlatım

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Rüyada Ağ GörmekRüyada Ağ Görmek Rüyada ağ görmek, kişinin şahsî ve ailevi hayatına, işlerine ve amellerine işaret eder. Ağın durumuna göre rüya tabir edilir. Ağ dolaşmışsa, delinmişse ya da yırtıksa iyiye yorulmaz. □    Rüyada denize ağ attığını ve ağın dolu çıktığını görmek, geçim­de kolaylığa, kazançlı bir işe girişmeye ya da kazancın artmasına işaret eder. Ağın boş çıkması ise, aksiyle yorumlanır. □    Ağın […]
  • Rüyada Ağaç GörmekRüyada Ağaç Görmek Ağaç rüyaları görülen ağacın cinsine göre farklılık arzeder. Görülen ağacın cinsi hatırlanıyorsa bu kitabın o ağaçla ilgili mad­desine bakılması gerekir. □    Rüyada görülen ağaç, kişinin hayatına, amellerine, işine, aile ve akrabalarına işaret eder. □    Görülen ağacın cinsine, meyveli olup olmamasına, kuru ya da yeşil olmasına göre ağaçla ilgili rüyalar değişik şekillerde tabir […]
  • Rüyada Acı Biber Yemek Ne DemekRüyada Acı Biber Yemek Ne Demek Rüyada acı birşey yemek, ya da acı çektiğini görmek, iyiye işarettir. Sıkıntılardan kurtulmayı, rahata ve huzura kavuşmayı temsil eder. □ Bazı yorumculara göre rüyada acı yemek ya da acı çekmek bazı günlük sıkıntı ve üzüntülere işaret eder.
  • Rüyada Acıktığını GörmekRüyada Acıktığını Görmek Açlık rüyası, rüya tabircileri tarafından farklı şekillerde yorumlanmıştır. □   Bazı tabirciler rüyada kendini aç olarak görmenin, Hırsa, tama­ha (açgözlülüğe), günaha ya da insana dünyaya geliş sebebini ve ahireti unutturan uzun emelllere işaret ettiğini belirtmişlerdir. □   Rüyada kendinin aç olduğunu görmek, gerçek hayatta bazı gü­nahlar işlendiğine işaret eder. Bu bir […]

Etiketler:

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica