Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Sahur nedir ne demek kısaca sözlük anlamı

Sahur nedir ne demek kısaca sözlük anlamı

Oruç tutmak için uykumuzdan kalkıp niyet ederek yemek yediğimiz vakte sahur vakti denilmektedir. Sahur etmeden oruç tutulmaz. Tutulsa bile o kadar sevap olmaz.

Sahur nedir ne demek kısaca sözlük anlamı

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • İğne yaptırmak,hastaya serum ve kan vermek orucu bozar mı?İğne yaptırmak,hastaya serum ve kan vermek orucu bozar mı? İğne yaptırmak eğer tedavi amaçlıysa orucu bozmayabilir. Keyfi olarak yaptırılan iğne vücuda gireceği için orucu bozabilir. Kan vermek ise orucu bozmaz.
  • Oruç kefareti ne demektir nasıl ödenir?Oruç kefareti ne demektir nasıl ödenir? Oruç kefareti nedir kısaca Nasıl ödenmesi gerekir. Kaza orucu hakkında kısa ve öz bilgiler. Diyanetten aldığımız bilgilere göre Ramazanda mazeretsiz olarak orucunu bozanlar hem bozulan orucu kaza etmesi gerekmektedir. Hem ise kefaret ödemektedir. Oruç kefareti 2 kameri ay yada altmış gün ara vermeden oruç tutmak demektir. Gücü yetmeyen arkadaşlarımız ve kardeşlerimiz ise 60 fakiri 1 […]
  • Sahurda ne yemeliSahurda ne yemeli Sahura kalkmadan oruç tutarsanız eğer, aç kalma süresi artar ve halsizlikle birlikte baş ağrısı meydana gelir. Sahurda yenilebilecek hafif gıdalar nelerdir? Sahurda ağır yemeklerden kaçınınız. Sabah kahvaltısına kalkar gibi kahvaltı ediniz. Yumurta, peynir, süt gibi gıdalar Sizin tok kalmanızı sağlayacaktır. Aşırı yağlı gıdalardan kaçınızı. Tuzlu gıdalardan yine uzak […]
  • Şevval orucu ne zaman tutulur?Şevval orucu ne zaman tutulur? Şevval orucu nasıl tutulur? Bir diğer adı 6 gün orucu olarak bilinmektedir. Ramazan ayı ve bayramından sonra tutmak sünnettir. Ramazan bayramının ilk günü oruç tutmak haramdır. Bayramın diğer günlerinde ise şevval ayında nafile yada kaza oruçları tutabilirsiniz.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica