Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Sahur nedir ne demek kısaca sözlük anlamı

Sahur nedir ne demek kısaca sözlük anlamı

Oruç tutmak için uykumuzdan kalkıp niyet ederek yemek yediğimiz vakte sahur vakti denilmektedir. Sahur etmeden oruç tutulmaz. Tutulsa bile o kadar sevap olmaz.

Sahur nedir ne demek kısaca sözlük anlamı

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Oruç tutamayan hasta fidyeyi ne zaman verirOruç tutamayan hasta fidyeyi ne zaman verir Oruç tutmayan kardeşlerimiz fidyeyi istediği zaman verebilirler. Ramazan ayı içinde yada dışında uygun olduğu zaman verebilirler.
  • Sahurda ne yenir? Sahurda tok tutan yiyeceklerSahurda ne yenir? Sahurda tok tutan yiyecekler Sütlü gıdaları tercih ediniz. Et yiyiniz. Hafif kahvaltılık besinleri tercih ediniz. Canınız çok tatlı çektiyse eğer hafif olanlarını tercih etmenizde yarar vardır. Örneğin: Meyveli tatlılar, sütlaç ve muhallebi yenilebilir. Hoşaf, ayran, komposto ve meyve suları içiniz. Süt içmek susamanızı engeller, kuru yemişler yemeyi tercih edebilirsiniz. Fındık ceviz fıstık […]
  • İğne yaptırmak,hastaya serum ve kan vermek orucu bozar mı?İğne yaptırmak,hastaya serum ve kan vermek orucu bozar mı? İğne yaptırmak eğer tedavi amaçlıysa orucu bozmayabilir. Keyfi olarak yaptırılan iğne vücuda gireceği için orucu bozabilir. Kan vermek ise orucu bozmaz.
  • Oruç kefareti ne demektir nasıl ödenir?Oruç kefareti ne demektir nasıl ödenir? Oruç kefareti nedir kısaca Nasıl ödenmesi gerekir. Kaza orucu hakkında kısa ve öz bilgiler. Diyanetten aldığımız bilgilere göre Ramazanda mazeretsiz olarak orucunu bozanlar hem bozulan orucu kaza etmesi gerekmektedir. Hem ise kefaret ödemektedir. Oruç kefareti 2 kameri ay yada altmış gün ara vermeden oruç tutmak demektir. Gücü yetmeyen arkadaşlarımız ve kardeşlerimiz ise 60 fakiri 1 […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica