Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Sahurda saat kaça kadar yemek yenir

Sahurda saat kaça kadar yemek yenir

Ramazan ayında sahura kalktığımız zaman saat kaça kadar yemek yemeliyiz? Diyanet tarafından belirlenen takvime göre o saate kadar yemek yiyebilirsiniz. Yani sabah ezanına kadar. İmsak vakti gelince sahur biter.

sahurda saat kaça kadar yemek yenir resim

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Benzer yazılar

  • Berat kandili namazı saat kaçtaBerat kandili namazı saat kaçta Berat kandili namazının saati yoktur ama yatsı namazından sonra sabah ezanına kadar kılabilirsiniz. Kandilde ne kadar çok ibadet edersek iki katı fazla sevap alırsınız.
  • Sahurda hangi vakte kadar yemek yenirSahurda hangi vakte kadar yemek yenir Sabah namazına kadar istediğinizi yiyebilirsiniz. Sabah ezanı okunduktan sonra imsak vakti gelir ve sahur sona erer.
  • Berat kandilinde hangi ibadetler yapılırBerat kandilinde hangi ibadetler yapılır Berat kandilinde yapılacak ibadetler? Özellikle Yatsı ve sabah namazını kesinlikle kılmalısınız. Camiye gidip cemaatle kılmak çok daha sevap olacaktır. Geceyi oruç tutatak geçirmeniz tavsiye edilir. Ertesi günü yine oruç tutabilirsiniz. Berat kandilinde ne kadar çok kuran okursak, namazlarımızı kılarda ve dua edersek o kadar günahlardan arınırız. Allah kabul […]
  • Berat kandilinde neler yapılırBerat kandilinde neler yapılır Berat kandilinde elinizden geldiğince 5 vakit namazlarınızı kılmaya gayret ediniz. Sabah namazı en önemli namazdır. Berat kandili sabahında kılınmalıdır. Aynı şekilde yatsı namazı ve ondan sonra 100 rekatlık berat kanili namazınızı kılınız. Oruç tutunuz. Ayrıca 1 günlük kaza namazı kılabilirsiniz. Kuran okuyabilirsiniz. Ölmüşlerin ruhuna fatiha gönderebilirsiniz. Tesbihat […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica