Buradasınız : Ana Sayfa // Resimler // Sakatlar haftası ile ilgili yazılar

Sakatlar haftası ile ilgili yazılar

10-16 mayıs tarihlerinde BM’ye üye olan 156 ülke nezdinde her sene özel olarak kutlanan bir haftadır. Bu hafta süresince sakat ve engelli olan bireylerin sorunlarını ve hakkını dile getirirler. Sakatlığın önlenmesi ve bu konuda eğitim alınması temel esas olarak kabul edilir. Ülke genelinde televizyonlarda ve radyolarda engelliler için yayınlar yapılmaktadır. Onların sesini tüm dünyaya duyurmaktadırlar. Bu konuda üstelik BM ülkeleri konferanslar, kutlamalar , etkinlikler ve çeşitli programlar yapmaktadırlar.

Sakatlar haftası ile ilgili yazılar resimler

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Miraç kandiliniz mübarek olsun sözleriMiraç kandiliniz mübarek olsun sözleri En mübarek günlerden birisi Miraç kandili günüdür. Bu mübarek kandili tüm içtenlikle kutlar ve ibadetlerinizin, oruçlarınızın ve yaptığınız ibadetlerinizin Kabul olmasını niyaz ederiz.
  • 23 nisan ulusal egemenlik bayramı nasıl ilan edildi23 nisan ulusal egemenlik bayramı nasıl ilan edildi Tbmm ( türkiye büyük millet meclisi) 23 nisan 1920 yılında açılmıştır ve bu yıl içerisinde aynı zamanda yirmi üç nisan çocuk bayramı kutlanmaya başlamıştır. Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen tek ulusal bayramdır. İlan edilmesi ve belirlenmesi 27 mayıs 135 yılında kabul edilmiştir. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada kutlanmaktadır.
  • yılbaşı mesajları resimliyılbaşı mesajları resimli Aralık ayı yılın en soğuk ayıdır ve aynı zamanda yeni yılın habercisidir. Dışarıda soğuk hava ve kar yağarken bizler yeni yıla girecek olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşarız. Bu tatlı heyecanı sizlerle en güzel mesajlarla bildirmek istedik. Yılbaşı akşamında sevdiklerinize özel olarak resimli mesajlardan göndermek istemez misiniz? Cevabınızı evet olarak kabul ediyor ve aşağıda yer […]
  • Kadir gecesi duasıKadir gecesi duası Kadir gecesinde bol bol dua etmenizi öneriyoruz. Böyle değerli ve mübarek bir günü değerlendirmenizi namaz kılmanızı ve dua etmenizi öneriyoruz. İçinizden geldiği gibi tüm isteklerinizi ve dileklerinizi dualarınızı yüce rabbimizden isteyebilirsiniz. Rahmetli ve bereketli gece olan kadir gecesinde Allah'ın izniyle tüm dualar kabul olmaktadır.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica