Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Şevval orucu ne zaman tutulur?

Şevval orucu ne zaman tutulur?

Şevval orucu nasıl tutulur? Bir diğer adı 6 gün orucu olarak bilinmektedir. Ramazan ayı ve bayramından sonra tutmak sünnettir. Ramazan bayramının ilk günü oruç tutmak haramdır. Bayramın diğer günlerinde ise şevval ayında nafile yada kaza oruçları tutabilirsiniz.

şevval orucu ne zaman tutulur

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Ramazan ayı ve önemiRamazan ayı ve önemi Ramazan ayı ay takvimine göre hesaplanmaktadır. Buna göre 9. Ayın adı olarak bilinir. Biz Müslümanların İslam dininde Ramazan ayının önemi ve fazileti çok büyüktür. Bunu anlatmaya zaman yetmez. Bizler bugün size kısaca açıklamaya çalışacağız. Oruç tutmak Ramazan ayında farz kılınan temel ibadettir. Bununla birlikte 5 vakit namaz kılındığı zaman çok daha büyük sevaplar elde eder ve […]
  • Miraç kandili duası şiiriMiraç kandili duası şiiri Miraç kandili duası ve şiirleri bir arada sizlere sunulmaktadır. Bugün pek çok kanalda Miraç kandiline özel dualar ve şiirler okunacaktır.
  • İğne yaptırmak,hastaya serum ve kan vermek orucu bozar mı?İğne yaptırmak,hastaya serum ve kan vermek orucu bozar mı? İğne yaptırmak eğer tedavi amaçlıysa orucu bozmayabilir. Keyfi olarak yaptırılan iğne vücuda gireceği için orucu bozabilir. Kan vermek ise orucu bozmaz.
  • Sahurda ne yenir? Sahurda tok tutan yiyeceklerSahurda ne yenir? Sahurda tok tutan yiyecekler Sütlü gıdaları tercih ediniz. Et yiyiniz. Hafif kahvaltılık besinleri tercih ediniz. Canınız çok tatlı çektiyse eğer hafif olanlarını tercih etmenizde yarar vardır. Örneğin: Meyveli tatlılar, sütlaç ve muhallebi yenilebilir. Hoşaf, ayran, komposto ve meyve suları içiniz. Süt içmek susamanızı engeller, kuru yemişler yemeyi tercih edebilirsiniz. Fındık ceviz fıstık […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica