Buradasınız : Ana Sayfa // Dini konular // Sigara dumanı orucu bozar mı

Sigara dumanı orucu bozar mı

Sorularla İslamiyet, Diyanet ve Nihat hatipoğlu’ndan aldığımız bilgilere göre. Eğer haddinden fazla sigara içilen ortamda kalırsak oruç bozulur. Az süre kalırsanız bozulmaz. Yine görev icabı bulunduğunuz ortamda sigara içiliyorsa oruç bozulmaz.

sigara dumanı orucu bozar mı

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Oruç fidyesi nedirOruç fidyesi nedir Kısaca oruç tutmaya mecali ve gücü olmayanların özellikle hastaların oruca karşılık verdiği fidyedir. Fidyenin tutarı fitre ve zekat ile aynıdır. En az 5 TL, diyanetin belirlediği rakama göre 7.5 TL'dir.
  • Su buharı orucu bozar mıSu buharı orucu bozar mı Eğer yoğun bir şekilde su buharı yutarsanız suya dönüştüğü için ve mideye gittiği için su içmiş yerine sayılır ve oruç bozulur. Buharlı ortamda pek fazla kalmayınız. Az kalınırsa oruç bozulmaz.
  • Abdest suyu orucu bozar mıAbdest suyu orucu bozar mı Abdest aldım. Ağzımı yıkadım. Ağzımda yaş hissiyatı var.. Orucum bozulur mu? Ağzı yıkadıktan sonra kalan yaşlılık ve tükürük orucu bozmaz.
  • Orucu bozan şeyler nelerdirOrucu bozan şeyler nelerdir Orucu neler bozar? Bozan haller nelerdir maddeler halinde burada? 1 - Çok az miktarda tuz yemek 2 - Oruçlu olduğunu bildiğiniz halde yemek yada içmek orucu bozar. Bunun dışında oruçlu iken ilaç içmek yine orucu bozar 3 - Cinsel ilişkiye girmek 4 - Yağan yağmur yada kar taneciklerini oruçlu olduğunu bilerek yutmak 5 - Sigara içmek yada sigara içilen ortamda oruçlu olduğu […]

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica