Buradasınız : Ana Sayfa // Resimler // Sultan ahmet camii

Sultan ahmet camii

İstanbul’un en önemli ve şaşalı camilerinden birisidir. Dini değerli olduğu kadar turistik bir değeri vardır. Her yıl bu camiyi görmek için çeşitli ülkelerden ülkemize ziyaretler yapılmaktadır. Caminin genel rengi mavi olduğundan yabancılar ve avrupalılar (blue mosque) adını vermişlerdir.

sultan ahmet camii paylaş

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • İstanbul’da gezilecek yerlerİstanbul’da gezilecek yerler İstanbul her sene milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Gezilebilecek o kadar güzel yerler var ki hangi birisini sizler göstersek şaşırdık desen yeridir. Kız kulesi, İstanbul boğazı, galata kulesi, Ayasofya, blue mosque ( sultan Ahmet) Eminönü balık ekmek yenilen yerler ve daha pek çok güzel tarihi yerler var.
  • sultan Ahmet camii hakkında kısa bilgisultan Ahmet camii hakkında kısa bilgi Türk mimarisinde önemli rol oynayan eserlerden birisi olan Sultanahmet Camii on yedinci yüzyılın önemli eserlerinden birisi olarak kabul edilir. Avrupalılar tarafından mavi camii olarak bilinmektedir. Nerededir?  Dünyaca ünlü olan bu ibadethane İstanbul'dadır tarihçesi ve resimleri ile ilgili kısa bilgiler vermeye çalıştık. İlerleyen günlerde detaylara […]
  • Hd wallpaper blueHd wallpaper blue Hd wallpaper duvar kağıtlarının blue ( mavi) olanlarını bilgisayarınızda kullanmanız için bir araya getirdik. Mavi renk wallpaper gerçekten hd olduğu için masaüstünde şık ve parlak durmaktadır.
  • Güzel kadir gecesi tebrikleriGüzel kadir gecesi tebrikleri Kadir gecesi, dinimizde en önemli günlerden birisi olarak bilinmektedir. O yüzden elimizden geldiğince bu günde namazlarımızı kılalım ve bol sevaplar kazanalım.

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica