Buradasınız : Ana Sayfa // Eğitim // Vektörel büyüklükler nelerdir ?

Vektörel büyüklükler nelerdir ?

Vektörel büyüklük yönü ve doğrultusu olan büyüklüklerdir bu anlama geliyor. Örnek verecek olursak eğer arkadaşlar kuvvet bir vektörel büyüklüktür.

Ama merak etmeyin ve sizlere resimlerden 2 tane örnek verdim oradan da bakabilirsiniz.

vektörel büyüklük nedir 1 vektörel büyüklük nedir

Bu yazıyı paylaş!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0

Benzer yazılar

  • Yirmi üç nisan şiirleri uzun ve kısaYirmi üç nisan şiirleri uzun ve kısa Uzun ve kısa olan en güzel 23 nisan şiirlerini resimli olarak bir araya getirdik. 2, 3 , 4 ,5 kıtalık şiirleri 1. Sınıflar 2.3. Sınıflar ezberleyebilirler. Ben açıkçası şiirleri çok beğendim. Sizlerde beğeneceksiniz.
  •  Eski ve yeni ölçüm araçları nelerdir ? Eski ve yeni ölçüm araçları nelerdir ? Merhaba arkadaşlar şimdi bize gelen sorulardan birisi de eski ve yeni ölçüm araçları nelerdir diye sorulmuş. Bizde hemen cevaplayalım. İlk olarak eskiyi sonra da yeni olan ölçüm araçlarını sizlerle paylaştık. ENDAZE 1 endaze = 8 rubu 1 rubu = 2 kirah ÇARŞI ARŞINI 1 çarşı arşını = 8 rubu ZİRAİ 1 merhale = 2 berid 1 berid (menzil) = 4 fersah 1 fersah = 3 mil 1 mil = 2500 […]
  • İlkbahar mevsimi sanat etkinlikleriİlkbahar mevsimi sanat etkinlikleri İlkbahar mevsiminde çok farklı sanat etkinlikleri yapılmaktadır. Bu harika ve muazzam etkinlikleri sizlerde fotoğrafları ile birlikte buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
  • Plato Meslek Yüksekokulu Taban Puanları 2014 2015Plato Meslek Yüksekokulu Taban Puanları 2014 2015 2 ve 4 yıllık Plato Meslek Yüksekokulu'nun 2014 ve 2014 taban puanlarını tablosu ile birlikte siz değerli misafirlerimize sunacağım.  Bu fakültenin kontenjanlarını eminim bir çok öğrenci merak ediyordur diye tahmin ediyorum ve sizlere Plato Meslek Yüksekokulu mühendislik tıp fakültesi bölümlerinin ve diğer alanların taban puanı tablosunu gösteriyorum. Plato Meslek Yüksekokulu […]

Etiketler:

Yorum Yapın

Copyright © 2012 Kadınca. Sitemap
Domain domain TOPlist Yandex.Metrica